Notowania

wiadomości
21.02.2014 16:02

Ukraina: Sikorski do opozycji: bez tego porozumienia będziecie martwi

Jeśli nie podpiszecie porozumienia z prezydentem Wiktorem Janukowyczem, będziecie martwi - w taki sposób polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przekonywał podczas piątkowych rozmów ukraińską opozycję.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jeśli nie podpiszecie porozumienia z prezydentem Wiktorem Janukowyczem, będziecie martwi - w taki sposób polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przekonywał podczas piątkowych rozmów ukraińską opozycję. *

W internecie pojawiło się nagranie wideo pokazujące Sikorskiego, który wychodzi ze spotkania z opozycjonistami, mówiąc po angielsku: "Jeśli nie podpiszecie tego (porozumienia), będziecie mieli stan wojenny, będziecie mieli armię. Wszyscy będziecie martwi".

Szef polskiej dyplomacji wyglądał na wyraźnie wzburzonego. Nagranie wykonano, gdy Sikorski przekonywał opozycję do podpisania porozumienia z Janukowyczem.

Tuż przed podpisaniem dokumentu szef polskiej dyplomacji napisał na Twitterze, że jest "to dobry kompromis dla Ukrainy. Daje szansę pokojowi, otwiera drogę do reform i Europy". Jak dodał, wypracowany w Kijowie kompromis ma poparcie Polski i Unii Europejskiej.(PAP)

jjk/ jhp/ akl/ woj/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz