Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Zakaz wjazdu dla amerykańskiego muzyka, który znieważył flagę

0
Podziel się:

Pięcioletni zakaz wjazdu na Ukrainę otrzymał amerykański muzyk rockowy, który
podczas niedawnego koncertu w Kijowie znieważył ukraińską flagę państwową, oddając na nią mocz.

Pięcioletni zakaz wjazdu na Ukrainę otrzymał amerykański muzyk rockowy, który podczas niedawnego koncertu w Kijowie znieważył ukraińską flagę państwową, oddając na nią mocz.

Decyzję o zakazie wjazdu dla basisty Bloodhound Gang Evila Jareda Hasselhoffa na Ukrainę podjęła we wtorek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy powołując się na przepisy dotyczące "bezpieczeństwa państwa".

Śledztwo w sprawie znieważenia symboli państwowych wszczęto po pojawieniu się w internecie nagrań z występu amerykańskiej grupy w Kijowie 30 lipca, na których widać, jak Hasselhoff oddaje mocz na scenę, a następnie na flagę Ukrainy.

Dzień później, podczas koncertu w Odessie ten sam muzyk - wykrzykując "Nie mówcie o tym Putinowi!" - włożył w spodnie flagę państwową Rosji.

W poniedziałek zachowanie Amerykanina w Kijowie potępiło MSZ Ukrainy. Zgodnie z ukraińskim prawem za znieważenie flagi państwowej grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Po incydencie w Odessie grupa z USA miała zagrać w rosyjskiej Anapie w Kraju Krasnodarskim, ale koncert odwołano na żądanie ministra kultury Rosji Władimira Medinskiego. "Na Kubaniu ci idioci nie wystąpią" - ogłosił Medinski na Twitterze. W sobotę na lotnisku w Anapie członkowie zespołu zostali obrzuceni zgniłymi jajami i pomidorami przez miejscowych Kozaków. Protestujący podeptali flagę państwową Stanów Zjednoczonych.

Amerykańscy muzycy przeprosili za incydent w Odessie, jednak musieli odlecieć z Rosji. Wcześniej Federalna Służba Migracyjna (FMS) anulowała członkom grupy rosyjskie wizy.

Bloodhound Gang powstał w 1992 roku. Gra muzykę rockową z domieszką muzyki etnicznej i punk rocka. Znany jest ze skandalizujących tekstów i niecodziennego zachowania na scenie. Zespół sprzedał już ponad 5 mln swoich płyt na całym świecie. (PAP)

jjk/ ro/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)