Notowania

strefa euro
26.11.2011 08:13

Unijny komisarz wierzy we wspólną walutę

Olli Rehn uważa, że nowy włoski rząd powinien doskonale poradzić sobie z kryzysem zadłużenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Euro _ ostatecznie nie dozna fiaska _ i nie ma podstaw do wysuwania takich przypuszczeń - oświadczył komisarz Unii Europejskiej ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn po dwugodzinnych kryzysowych rozmowach z premierem Włoch Mario Montim w Rzymie.

Jak jednocześnie przyznał, w Europie mamy niewątpliwie do czynienia z kryzysem zaufania, wywołanym między innymi przez wysokie zadłużenie niektórych państw UE. Znaczny niepokój budzi przy tym trudna sytuacja w dziedzinie obligacji państwowych, gdyż jeśli się utrzyma, _ z pewnością w dłuższym terminie będzie negatywnie oddziaływać na gospodarkę _.

_ - Włochy są ważnym partnerem i będą czynić to, co do nich należy _ - powiedział Rehn. Wyraził przekonanie, że kierowany przez Montiego nowy rząd podąża właściwą drogą zmniejszania zadłużenia i wspierania wzrostu. - _ Komisja Europejska jest partnerem rządu, będziemy współpracować _ - zaznaczył. Według unijnego komisarza, wysoko zadłużony kraj stoi przed dramatycznymi wyzwaniami, ale ma warunki, by przezwyciężyć kryzys.

Jak poinformował Rehn, Komisja Europejska, której zlecono nadzorowanie włoskich przedsięwzięć antykryzysowych, chce przedstawić swe pierwsze sprawozdanie we wtorek. Obok konsolidowania budżetu Włochy muszą podjąć ambitne działania na rzecz uwzględniającego aspekty społeczne wzrostu - podkreślił.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t94065.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/europa;czyli;o;sprawach;najwazniejszych;waznych;i;mniej;waznych,152,0,970648.html) Winiecki: Europa, czyli o sprawach najważniejszych... Znany ekonomista pisze o tym, dlaczego europejscy politycy popełnili grzech pychy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;we;wloszech;strach;padl;na;stany,77,0,965197.html) Unia "przypieka Włochom stopy". Panika w USA Niewypłacalność kraju może być nieuchronna - pisze amerykańska Rada ds. Stosunków Międzynarodowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t188768.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lagarde;fundusz;monitoruje;i;czeka;na;stabilizacje,2,0,963330.html) Nikt nic nie wie. Lagarde monitoruje i czeka Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde oświadczyła, że we Włoszech i w Grecji konieczne jest wyklarowanie sytuacji politycznej.
Tagi: strefa euro, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz