Notowania

wiadomości
16.04.2013 11:25

Uniwersytet Europejski Viadrina zaprasza na Polski Dzień Informacyjny

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie n/Odrą zaprasza we czwartek na Polski Dzień Informacyjny. To okazja do poznania oferty uczelni, szczegółów nt. polsko-niemieckich podwójnych dyplomów i możliwości finansowania studiów poprzez stypendia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie n/Odrą zaprasza we czwartek na Polski Dzień Informacyjny. To okazja do poznania oferty uczelni, szczegółów nt. polsko-niemieckich podwójnych dyplomów i możliwości finansowania studiów poprzez stypendia.

"Ofertę Dnia Informacyjnego w języku polskim uczelnia kieruje do młodego kandydata z sąsiedzkiego kraju. Viadrina jest jedyną niemiecką uczelnią oferującą dzień otwarty po polsku" - powiedziała koordynatorka ds. polskich studentów i marketingu niemieckiej uczelni Agnieszka Schmid.

Uczelnia z Frankfurtu nad Odrą specjalizuje się w dyscyplinach humanistycznych na trzech wydziałach: Prawa, Ekonomii i Kulturoznawstwa. Każdy z nich ma interdyscyplinarny charakter w zakresie nauczania oraz prowadzonych badań i opiera się na międzynarodowych standardach kształcenia.

Viadrina posiada w ofercie także polsko-niemieckie kierunki: wspólnie z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu - międzykulturową germanistykę oraz niemieckie i polskie prawo, a także studia uzupełniające na kierunku ekonomia we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Uniwersytet oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie, a także prowadzi Centrum Języków Obcych.

"W czwartek (18 kwietnia) od godziny 10 uczniowie, absolwenci polskich uczelni, rodzice oraz grono pedagogiczne mogą uzyskać wszelkie informacje na temat oferty studiów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, podwójnych dyplomów polsko-niemieckich oraz form i zasad uzyskania dofinansowania do studiów. Oczywiście będzie też okazja do zapoznania się z naszą bazą dydaktyczną" - dodała Schmid.

Jak można dowiedzieć się na oficjalnej stronie niemieckiej uczelni, Uniwersytet Europejski Viadrina został założony w 1991 roku z myślą o stworzeniu uczelni wyższej pozwalającej zbliżyć do siebie młodych ludzi z całego świata.

Ta idea sprawia, że społeczność studencka uczelni ma międzynarodowy charakter. Obecnie na frankfurckim uniwersytecie studiuje ponad 6 tys. studentów z ponad 90 krajów. Największa część zagranicznych studentów pochodzi z Polski. Łącznie studiuje tam ok. 800 naszych rodaków.

Uniwersytet w Frankfurcie nad Odrą od ponad 20 lat ściśle współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a ich wspólną placówką naukowo-badawczą jest Collegium Polonicum w Słubicach - bliźniaczym mieście dla Frankfurtu nad Odrą. (PAP)

mmd/ mrt/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz