Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UOKiK ukarał spółkę kontrolującą bilety w środkach komunikacji miejskiej

0
Podziel się

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał finansowo łódzką spółkę Arsen,
która w kilku miastach kontroluje bilety w środkach komunikacji publicznej. Urząd uznał, że spółka
wprowadzała w błąd osoby złapane na jeździe bez biletu.

bEqEDzOZ

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał finansowo łódzką spółkę Arsen, która w kilku miastach kontroluje bilety w środkach komunikacji publicznej. Urząd uznał, że spółka wprowadzała w błąd osoby złapane na jeździe bez biletu.

Pisma przesyłane przez spółkę do tzw. gapowiczów były opatrzone tytułem "Decyzja o wszczęciu postępowania sądowego", który, zdaniem UOKiK, mógł wywoływać mylne wrażenie, że "to organ władczy wydał jednostronny akt, w którym wszczął przeciwko konsumentowi postępowanie sądowe".

"Wrażenie to potęgował również układ graficzny pisma nawiązujący do budowy decyzji administracyjnej oraz używane zwroty, stosowane w tego rodzaju orzeczeniach sądowych i administracyjnych. Ponadto spółka uniemożliwiała konsumentom identyfikację długu" - poinformował zastępca dyrektora delegatury UOKiK w Łodzi Andrzej Kędzia.

bEqEDzPb

Nakładając na spółkę karę w wysokości 6,6 tys. zł UOKiK podkreślił, że pasażerowie korzystający z usług płatnej komunikacji muszą posiadać ważny bilet, ale "ewentualne dochodzenie należności z tytułu jego nieposiadania musi odbywać się zgodnie z prawem". Decyzja nie jest prawomocna.

Spółka Arsen prowadzi kontrole biletów w środkach komunikacji miejskiej m.in. w Ciechanowie, Szczecinku, Głogowie, Elblągu, Przemyślu, Tomaszowie Mazowieckim i Radomsku. Zajmuje się też ściąganiem należności na rzecz kilku przewoźników. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

duk/ mki/ jbr/

bEqEDzPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)