Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Afera z wyłudzeniami z funduszu ubezpieczeniowego Medicare

0
Podziel się:

Na łączną kwotę 452 milionów dolarów oszukali amerykańskiego podatnika
nieuczciwi dostawcy usług medycznych, wyłudzając pieniądze z państwowego funduszu ubezpieczeń
zdrowotnych dla emerytów (Medicare) za usługi, które nie zostały zrealizowane.

Na łączną kwotę 452 milionów dolarów oszukali amerykańskiego podatnika nieuczciwi dostawcy usług medycznych, wyłudzając pieniądze z państwowego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych dla emerytów (Medicare) za usługi, które nie zostały zrealizowane.

Władze federalne oskarżyły 107 osób - lekarzy, pielęgniarki i pracowników socjalnych - w siedmiu miastach w USA: Miami, Los Angeles, Houston, Detroit, Chicago, Tampa i Baton Rouge; część oskarżonych aresztowano.

Około połowy wspomnianej kwoty wyłudzonej z budżetu - dokładnie 225 mln USD - przywłaszczyli sobie właściciele dwóch ośrodków leczenia chorób psychicznych w Baton Rouge w Luizjanie, Naz Jafri i Roslyn Dogan.

Fałszowali oni karty choroby pacjentów - narkomanów, osób starszych i chorych umysłowo - tak aby wystawiać Medicare rachunki o zwrot fikcyjnych kosztów leczenia i opieki.

Ponad 50 innych oskarżonych o oszustwa to członkowie personelu ośrodków zdrowia psychicznego w Miami na Florydzie. Wyłudzili oni od skarbu państwa w sumie 136 milionów dolarów. Niektórzy z nich byli już w przeszłości karani.

Administracja prezydenta Baracka Obamy nasiliła ściganie przestępstw finansowych popełnianych przez dostawców usług medycznych. Wyłudzenia z funduszy Medicare i Medicaid (ubezpieczenia osób o niskich dochodach)
kosztują budżet rocznie około 60-90 miliardów dolarów.

W zeszłym roku władze wpadły na trop podobnej afery z oszustwami przy rozliczeniach z funduszu Medicare.

Z Waszyngtonu Tomasz Zalewski (PAP)

tzal/ ap/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)