Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Al-Kaida rozważała zamachy na kolej w 2010 roku

0
Podziel się

W lutym 2010 roku Al-Kaida rozważała zamachy na amerykańską
kolej - podał w nocy z czwartku na piątek (czasu polskiego) Departament Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, podkreślając, że obecnie nie istnieje zagrożenie atakiem terrorystycznym na terenie
USA.

bEgkPCdh

W lutym 2010 roku Al-Kaida rozważała zamachy na amerykańską kolej - podał w nocy z czwartku na piątek (czasu polskiego) Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, podkreślając, że obecnie nie istnieje zagrożenie atakiem terrorystycznym na terenie USA.

"Nie mamy informacji na temat jakiegokolwiek bliskiego zagrożenia terrorystycznego dla amerykańskich kolei, chcieliśmy jednak powiadomić (inne departamenty) o możliwych zamachach" - zapewnił rzecznik resortu Matthew Chandler.

W ostrzeżeniu, które departament skierował do oddziałów policji w całym kraju, stwierdzono, że organizacja terrorystyczna rozważała zepsucie torów kolejowych tak, by jadący po nich pociąg wykoleił się w dolinie lub na moście.

bEgkPCdj

Jak powiedział Chandler, nie jest jasne, czy od lutego 2010 roku kontynuowano planowanie zamachów.

Trzech przedstawicieli administracji USA powiedziało, że nie ma aktualnych danych wywiadowczych, które wskazywałyby na konkretne, istniejące obecnie zagrożenie dla pociągów lub innych celów na terytorium kontynentalnych Stanów Zjednoczonych.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA oraz inne agencje amerykańskiej administracji badają obecnie informacje znalezione w Pakistanie, w miejscu, w którym w poniedziałek został schwytany Osama bin Laden. Po zabiciu bin Ladena komandosi sił specjalnych zabrali z jego rezydencji komputery, płyty DVD i dokumenty. (PAP)

akl/

bEgkPCdp

8925416 8925346

bEgkPCdK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)