Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Dalszy ciąg lekkich wzrostów na Wall Street

0
Podziel się

Giełdy w Stanach Zjednoczonych we wtorek nieznacznie rosły po niższych od
oczekiwań danych o inflacji w USA w sierpniu. W centrum uwagi jest rozpoczęte posiedzenie Fed, na
którym może zapaść decyzja o ograniczeniu skupu aktywów.

bEqHuQwR

Giełdy w Stanach Zjednoczonych we wtorek nieznacznie rosły po niższych od oczekiwań danych o inflacji w USA w sierpniu. W centrum uwagi jest rozpoczęte posiedzenie Fed, na którym może zapaść decyzja o ograniczeniu skupu aktywów.

Na zamknięciu w USA Dow Jones Industrial wzrósł o 0,27 proc., do 15.535,86 pkt.

S&P 500 wzrósł o 0,42 proc. do 1.704,76 pkt.

bEqHuQwT

Nasdaq Composite zwyżkował o 0,75 proc., do poziomu 3.745,70 pkt.

Konsensus rynkowy zakłada, że podczas rozpoczętego we wtorek posiedzenia Fed zdecyduje o ograniczeniu skupu obligacji o kwotę 10 mld USD miesięcznie. Taki scenariusz jest już raczej w cenach.

W tej chwili Fed co miesiąc przeznacza na skup aktywów i poprawę płynności na rynku 85 mld USD.

"Wszyscy czekają na jutrzejszą decyzję Fed, ale giełda rośnie, gdyż inwestorzy pogodzili się już z ograniczeniem wielkości skupu obligacji o 10 mld USD" - uważa Paul Hogan, zarządzający funduszem FAM.

bEqHuQwZ

"Nadal sądzimy, że Fed ogłosi w środę redukcję zakupów obligacji. Biorąc pod uwagę, że rentowości mocno wzrosły w ostatnich miesiącach w oczekiwaniu na ten krok, wątpimy, żeby obecnie decyzja banku centralnego spowodowała szczególną reakcję rynku" - oceniają z kolei analitycy Capital Economics.

Indeks nastrojów wśród amerykańskich firm budowlanych przygotowany przez National Association of Home Builders (NAHB) we wrześniu wyniósł 58 pkt., wobec 58 pkt. miesiąc wcześniej po korekcie w dół o 1 pkt. Analitycy oczekiwali indeksu we wrześniu na poziomie 58 punktów.

Z danych Departamentu Pracy wynika, że w sierpniu wskaźnik CPI w USA wyniósł 0,1 proc. mdm i 1,5 proc. rdr wobec oczekiwań ekonomistów odpowiednio 0,2 proc. i 1,6 proc.

Wskaźnik inflacji bazowej wyniósł 0,1 proc. mdm i 1,5 proc. rdr wobec oczekiwań odpowiednio 0,2 proc. i 1,8 proc.

bEqHuQxa

Ze spółek rosły akcje Microsoftu, który zwiększył dywidendę o 22 proc. do 28 centów na akcję i zapowiedział skup akcji własnych za 40 mld USD.

Analitycy zwracają uwagę, że udział spółek z indeksu S&P 500, które wypłacają dywidendę wynosi 83 proc., co jest najwyższym poziomem od 15 lat.

Zyskiwał Intel, gdyż Credit Suisse podniósł cenę docelową jego akcji do 30 USD z 28 USD wcześniej.

W górę szły papiery Aeropostale, a w akcjonariacie spółki z udziałem 8 proc. pojawił się fundusz private equity Sycamore Partners.

bEqHuQxb

Po obniżce kwartalnych i całorocznych prognoz traciły na wartości akcje operatora gier video, firmy Outerwall.

Prawie 10 proc. rosły akcje Safeway, który przygotuje się do obrony przed próbą wrogiego przejęcia.

Spadały akcje Mosaic po obniżeniu kwartalnych prognoz sprzedaży.

Rosły akcje linii lotniczych Delta Airlines i US Airways Group po podniesieniu im rekomendacji do "przeważaj" z "neutralnie" przez analityków JPMorgan.

bEqHuQxc

Zwyżkował kurs akcji producenta chipów Broadcom po pozytywnej rekomendacji wydanej przez Susquehanna Financial Group. (PAP)

pr/ jm/

bEqHuQxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)