Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Media: NSA śledziła zachowania seksualne islamistów w internecie

0
Podziel się:

Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) śledziła zachowania
seksualne radykalnych islamistów w internecie, aby zdobyte informacje wykorzystać do podkopania ich
autorytetu w oczach ewentualnych naśladowców - podał "Huffington Post" w środę.

bECFSmXp

Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) śledziła zachowania seksualne radykalnych islamistów w internecie, aby zdobyte informacje wykorzystać do podkopania ich autorytetu w oczach ewentualnych naśladowców - podał "Huffington Post" w środę.

Portal powołuje się na informacje uzyskane od byłego współpracownika NSA Edwarda Snowdena.

Agenci NSA gromadzili informacje na temat tzw. słabych punktów, które w razie potrzeby miałyby posłużyć do publicznego zdyskredytowania sześciu wpływowych radykałów i ograniczenia ich siły oddziaływania.

bECFSmXr

Jako przykłady kompromitujących zachowań w dokumentach udostępnionych przez Snowdena wymienia się m.in. "oglądanie w sieci materiałów o treści erotycznej" oraz "używanie wulgarnego, nacechowanego erotycznie słownictwa podczas komunikowania się z niedoświadczonymi, młodymi dziewczętami".

Jak podaje "Huffington Post", żadna z sześciu inwigilowanych osób nie była podejrzana o planowanie zamachu terrorystycznego. Wiadomo, że wśród nich był obywatel USA lub osoba z prawem stałego pobytu w tym kraju.

Z dokumentów wynika, że zostały sporządzone przez dyrektora NSA, a na liście odbiorców znalazły się ministerstwa sprawiedliwości i handlu USA.

Amerykańscy obrońcy swobód obywatelskich biją na alarm, że rewelacje portalu to kolejny przykład masowej inwigilacji prowadzonej przez NSA.

bECFSmXx

"Gdziekolwiek jesteśmy, musimy pamiętać, że NSA gromadzi w swoich bazach danych informacje na temat naszych poglądów politycznych, dokumentacji medycznej, związków i działalności w internecie. NSA deklaruje, że nie użyje zdobytych informacji w złym celu, jednak te dokumenty pokazują, że najprawdopodobniej stosuje bardzo wąską definicję tego pojęcia" - podkreśla Jameel Jaffer z organizacji American Civil Liberties Union.(PAP)

akl/ kar/

int.

bECFSmXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)