Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Na Wall Street małe wahania, Dow Jones rośnie trzeci tydzień z rzędu

0
Podziel się

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie wzrosty
głównych indeksów, a Dow Jones rośnie już trzeci tydzień z rzędu.

bCYrRQrp

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie wzrosty głównych indeksów, a Dow Jones rośnie już trzeci tydzień z rzędu.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 53,93 pkt. (0,45 proc.) do 12.374,04 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,61 pkt. (0,05 proc.) i wyniósł na koniec dnia 1.341,04 pkt.

Nasdaq Composite stracił 1,25 pkt. (0,04 proc.) i wyniósł 2.830,33 pkt.

bCYrRQrr

Do tej pory w lutym Dow Jones kończył sesję na minusie zaledwie trzy razy. Od początku miesiąca indeks ten zyskał około 4 proc. Podobnej skali wzrosty zanotował również indeks S&P 500.

W piątek na wartości traciły firmy z sektora nowych technologii oraz surowcowe, a zyskiwali producenci dóbr konsumpcyjnych oraz koncerny paliwowe gdyż rosły ceny ropy naftowej na światowych rynkach.

Bank centralny Chin podwyższył w piątek stopę rezerw obowiązkowych o 50 pkt bazowych. Po podwyżce stopa rezerw obowiązkowych dla banków wynosi już 19,5 proc. Podwyżka zacznie obowiązywać od 24 lutego.

Uwaga rynków w piątek koncentrowała się również na odbywającym się w Paryżu szczycie krajów G20.

bCYrRQrx

Kraje z niedowartościowanymi walutami powinny pozwolić na ich umocnienie, z kolei kraje z dużymi deficytami handlowymi powinny zmniejszać wydatki publiczne, co powinno umożliwić przywrócenie równowagi w światowym handlu i zapobiec powstaniu kolejnego światowego kryzysu finansowego - powiedział w Paryżu prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) Ben Bernanke.

W swoim wystąpieniu Bernanke bronił decyzji Fed o wprowadzeniu dodatkowego programu luzowania ilościowego. Jednocześnie jednak przyznał, że istnieją obawy, że luzowanie polityki monetarnej w gospodarkach rozwiniętych zwiększa przepływy kapitałowe na rynki wschodzące, doprowadzając do wzrostu inflacji w tych krajach i zwiększając prawdopodobieństwo powstania bańki inwestycyjnej na rynkach.

Ze spółek ponad 5 proc. stracił Campbell Soup, gdyż spółka niespodziewane obniżyła prognozy swoich wyników na 2011 rok.

Lekko zwyżkowały papiery sieci handlowej Nordstrom po lepszych od oczekiwań wynikach kwartalnych.

bCYrRQry

Mocno rosły akcje SunPower po dobrych wynikach kwartalnych i podniesieniu do "kupuj" rekomendacji przez analityków Jefferies.

W poniedziałek rynki kapitałowe w Stanach Zjednoczonych będą nieczynne z powodu Dnia Prezydenta. (PAP)

pr/ jm/

bCYrRQrS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)