Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Nie żyje napastnik, który w banku postrzelił dwoje zakładników

0
Podziel się

Policja zastrzeliła młodego mężczyznę, który wziął
zakładników w banku w małej miejscowości w amerykańskim stanie Luizjana. Zabito go, gdy ciężko
postrzelił dwoje zakładników - podały w środę władze. Według wstępnych danych napastnik był chory
psychicznie.

bErhOyOd

Policja zastrzeliła młodego mężczyznę, który wziął zakładników w banku w małej miejscowości w amerykańskim stanie Luizjana. Zabito go, gdy ciężko postrzelił dwoje zakładników - podały w środę władze. Według wstępnych danych napastnik był chory psychicznie.

W nocy z wtorku na środę podczas negocjacji z siłami bezpieczeństwa napastnik zidentyfikowany jako Fuaed Abdo Ahmed powiedział, że zabije zakładników. Wówczas policja weszła do budynku - oświadczył przedstawiciel policji stanowej w Luizjanie Mike Edmonson.

Gdy napastnik postrzelił zakładników, policja go zabiła - powiedział Edmonson. Dodał, że zakładników w stanie krytycznym zabrano z banku do szpitala; na razie brak informacji o ich stanie.

bErhOyOf

Napastnik uzbrojony w pistolet i karabin wziął we wtorek w południe czasu miejscowego troje zakładników w filii banku Tensas w miejscowości St. Joseph; zakładnicy byli pracownikami banku. Później uwolnił jedną z przetrzymywanych kobiet.

Rzecznik policji Albert Paxton powiedział, że Ahmed cierpiał na schizofrenię paranoidalną i nie chodziło mu o napad na bank. "Był wściekły na ludzi, bo mówił, że są dla niego podli. Mówił, że słyszy głosy" - dodał Paxton.

Rodzina młodego mężczyzny próbowała pomóc policji prowadzącej z nim negocjacje.

Miejscowość St. Joseph zamieszkuje 1200 osób. Ludzie są w szoku - powiedział przedstawiciel miejscowych władz.(PAP)

bErhOyOl

mmp/ ap/

14378492 14377456 14377456

bErhOyOG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)