Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tarcza antyrakietowa
02.09.2011 06:00

USA: Nieudana próba z rakietą, elementem nowej tarczy antyrakietowej

Nie powiodła się pierwsza próba z rakietą SM-3, która jest głównym elementem nowego amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S.Navy/public domain)

*Nie powiodła się pierwsza próba z rakietą SM-3, która jest głównym elementem nowego amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej, planowanego w Europie, m.in. w Polsce. *

Jak poinformowała Agencja Obrony Rakietowej(MDA) przy Pentagonie, rakieta przechwytująca SM-3 Block IB, produkcji koncernu Raytheon Co., nie trafiła w cel w czasie próby przeprowadzanej nad Oceanem Spokojnym.

Rakieta została wystrzelona w czwartek rano(czasu lokalnego)z krążownika USS Lake Erie, w 90 sekund po odpaleniu rakiety balistycznej krótkiego zasięgu. Miała ją zestrzelić, ale nie trafiła. _ - Przechwycenie celu się nie udało _ - poinformowała w swym komunikacie MDA.

Rzecznik agencji powiedział, że nie wiadomo jeszcze, czy fiasko próby opóźni realizację programu rozmieszczenia nowej tarczy. System ma bronić Europy przed rakietami krótkiego o średniego zasięgu z Iranu.

Program przewiduje produkcję i rozmieszczenie rakiet SM-3(skrót od: Standard Missile-3) w kilku wersjach. Po wersji SM-3 Block IB mają być produkowane i rozmieszczane rakiety SM-3 Block IA, a potem SM-3 Block IIA.

Te ostatnie planuje się rozmieścić na okrętach i na lądzie w Europie w latach 2015-2018. Mają się wtedy znaleźć w Polsce.

Czytaj więcej o amerykańskich planach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t97406.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tarcza;antyrakietowa;wciaz;dzieli;rosje;i;usa,202,0,843978.html) Tarcza antyrakietowa wciąż dzieli Rosję i USA Dmitrij Miedwiediew podkreśla: _ są z amerykańskimi przyjaciółmi punkty, w których jesteśmy bliscy, ale są i rozbieżności. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powrot;zimnej;wojny;miedwiediew;grozi,225,0,833505.html) Powrót zimnej wojny? Miedwiediew grozi Albo porozumienie w sprawie tarczy antyrakietowej, albo powrót do lat 80.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t90779.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;i;rosja;w;impasie;chodzi;o;tarcze,176,0,829360.html) NATO i Rosja w impasie. Chodzi o tarczę Ministrowie obrony NATO i Rosji nie będą w stanie przyjąć podczas czerwcowego spotkania wspólnego studium zagrożeń.
Tagi: tarcza antyrakietowa, rakieta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz