Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Nowa osłona zablokuje wyciek ropy?

0
Podziel się:

Montaż potrwa tydzień, ale blokada może wreszcie okazać się skuteczna.

USA: Nowa osłona zablokuje wyciek ropy?
(BP plc)
bEUHrTvV

Koncern BP zdjął osłonę, przy pomocy której dotąd blokowano wyciek ropy z odwiertu na dnie Zatoki Meksykańskiej. Nowa ma być skuteczniejsza.

Prace te potrwają od czterech do siedmiu dni. Do czasu zainstalowania nowej osłony ropa będzie się nadal wydostawać do morza, ale po zakończeniu montażu ma być w całości wychwytywana i kierowana do zbiornikowców na powierzchni.

Wybuch na wynajętej przez koncern BP platformie wiertniczej Deepwater Horizon, który nastąpił 20 kwietnia, spowodował śmierć 11 osób i zapoczątkował wyciek ropy do morza. Do tej pory wycieku nie udało się całkowicie powstrzymać, co oznacza najpoważniejszą katastrofę ekologiczną w historii Stanów Zjednoczonych.

bEUHrTvX

Nadzorujący walkę z wyciekiem ze strony władz USA emerytowany admirał Straży Przybrzeżnej Thad Allen zaakceptował wymianę osłon. Jak zaznaczył, nowa osłona ma większą powierzchnię i dzięki temu powinna być skuteczniejsza.

Dwa połączone obecnie rurociągami statki przyjęły lub spaliły w piątek 24790 baryłek ropy. Ich maksymalna dzienna wydajność sięga 28 tys. baryłek.

ZOBACZ TAKŻE

bEUHrTwy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)