Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Obama: sprawcy zamachów z 11 września ponieśli klęskę

0
Podziel się

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama oświadczył w czwartek, że
autorom zamachów z 11 września 2001 r. nie udało się sterroryzować jego kraju i są dziś słabsi.
Tekst na ten temat opublikował na trzy dni przed 10. rocznicą zamachów.

bEigbwCZ

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama oświadczył w czwartek, że autorom zamachów z 11 września 2001 r. nie udało się sterroryzować jego kraju i są dziś słabsi. Tekst na ten temat opublikował na trzy dni przed 10. rocznicą zamachów.

"Autorzy tych zamachów chcieli nas sterroryzować, ale nasz opór okazał się silniejszy. Dziś nasz kraj jest bezpieczniejszy, a nasi wrogowie słabsi" - napisał Obama w tekście na stronie internetowej dziennika "USA Today".

Cztery miesiące po zabiciu szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena w operacji amerykańskiego komanda w Pakistanie Obama zaznaczył jednak: "Mimo iż sprawiedliwości zostało się zadość, jeśli chodzi o Osamę bin Ladena, a Al-Kaida jest właśnie pokonywana, to jednak nie powinniśmy nigdy słabnąć w chronieniu naszego kraju".

bEigbwDb

Apelując do swoich rodaków o "uczczenie ofiar 11 września", Obama wyraził także nadzieję, że upamiętniając dzień, "w którym inni podjęli próbę podzielenia nas, możemy odnaleźć poczucie wspólnego celu, jakie ogarnęło nas 10 lat temu".

"Nigdy nie zapomnimy lekcji, którą nam 10 lat temu przypomniano: że różnice zdań między nami niewiele znaczą wobec tego, co nas jednoczy, i że jeśli decydujemy się iść razem, jako rodzina(...), Stany Zjednoczone stawiają silny opór i mogą wyjść z tej próby silniejsze niż wcześniej" - oświadczył. (PAP)

mw/ mc/

9743481

bEigbwDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)