Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Opublikowano pełne nagrania rozmów pilotów z wieżą z 11 września

0
Podziel się

Pełne nagrania rozmów między wieżą kontrolną, pilotami i władzami
wojskowymi podczas porwania czterech samolotów 11 września 2001 r. zostały w czwartek po raz
pierwszy opublikowane.

bEiBhHXF

Pełne nagrania rozmów między wieżą kontrolną, pilotami i władzami wojskowymi podczas porwania czterech samolotów 11 września 2001 r. zostały w czwartek po raz pierwszy opublikowane.

Fragmenty rozmów pojawiały się już wcześniej, ale nagrania opublikowane przez pismo "Rutgers Law Review", wydawane przez uniwersytet w New Jersey, dostarczają dokładnych szczegółów dnia, gdy porwano cztery samoloty. Dwa uderzyły wówczas w bliźniacze wieże World Trade Center w Nowym Jorku, jeden z Pentagon, a ostatni rozbił się w Pensylwanii.

Na nagraniach słychać, jak kontrolerzy desperacko usiłują zrozumieć, co się dzieje, i odnaleźć samoloty, z którymi utracili kontakt, dowodząc zupełnego braku przygotowania USA do ataków na taką skalę.

bEiBhHXH

W jednym miejscu np. kontroler wspomina o pożarze wieży World Trade Center i dodaje z niedowierzaniem: "To miejsce, gdzie straciliśmy ślad po samolocie".

W tym samym momencie słychać, jak niezidentyfikowany pilot pyta: "Ktoś wie, co to za dym nad Manhattanem?".

Na wieży kontrolnej w Bostonie, skąd odleciały dwa porwane samoloty, jeden z kontrolerów mówi: "Mamy problem, mamy samolot, który został porwany i kieruje się w stronę Nowego... Nowego Jorku. Potrzebujemy was, potrzebujemy samolotu F-16 albo czegoś innego, żeby z tego wybrnąć".

Odpowiedź wskazuje na kompletne niedowierzanie: "To się dzieje naprawdę czy to tylko symulacja?".

bEiBhHXN

Nagrania, na których są też dramatyczne rozmowy personelu pokładowego, zamieszczono na stronie http://www.rutgerslawreview.com/2011/a-new-type-of-war/ (PAP)

mw/ mc/

9743623

bEiBhHYi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)