Notowania

wiadomości
09.08.2011 00:55

USA: Poligamista skazany na dożywocie za przestępstwa seksualne

Warren Jeffs, przywódca poligamicznej sekty religijnej, nazywający sam siebie "prorokiem", został we wtorek skazany na dożywotnie więzienie za seksualne wykorzystywanie nieletnich. Wyrok zapadł w mieście San Angelo w stanie Teksas.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Warren Jeffs, przywódca poligamicznej sekty religijnej, nazywający sam siebie "prorokiem", został we wtorek skazany na dożywotnie więzienie za seksualne wykorzystywanie nieletnich. Wyrok zapadł w mieście San Angelo w stanie Teksas. *

Jeffs, przywódca i prorok Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, został oskarżony o seksualne wykorzystywanie dwóch dziewczynek w wieku 12 i 15 lat, które - jak twierdził - są jego "duchowymi pannami młodymi". Starsza z nich zaszła z nim w ciążę.

Kluczowymi dowodami były zdjęcia Jeffsa namiętnie całującego młodą dziewczynę i taśmy z nagraniami dźwiękowymi gwałtu. Ława przysięgłych potrzebowała zaledwie 30 minut do podjęcia decyzji.

Jeffs został skazany na dożywocie za seksualne wykorzystywanie dzieci poniżej 14 roku życia i dodatkowo na 20 lat więzienia za wykorzystywanie dzieci poniżej 17 roku życia. Będzie musiał także zapłacić grzywnę w wysokości 10 tysięcy dolarów. (PAP)

9554805 9555069

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz