Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Ruszył program telewizyjny "Nowego Dziennika"

0
Podziel się:

Polonijny "Nowy Dziennik" zainaugurował w sobotę wieczorem swój program
telewizyjny - NDTV. Jest to pierwszy przypadek w metropolii nowojorskiej, aby gazeta polskojęzyczna
wypowiadała się jednocześnie za pośrednictwem telewizji.

Polonijny "Nowy Dziennik" zainaugurował w sobotę wieczorem swój program telewizyjny - NDTV. Jest to pierwszy przypadek w metropolii nowojorskiej, aby gazeta polskojęzyczna wypowiadała się jednocześnie za pośrednictwem telewizji.

Telewidzowie w stanach Nowy Jork, New Jersey oraz Connecticut mogą oglądać półgodzinny program w każdą sobotę o godzinie 19. W samym Nowym Jorku program jest emitowany na kanale 25 telewizji publicznej WNYE, która udziela gościny także mediom etnicznym. Działająca od roku 1967 niekomercjalna, niezależna stacja o charakterze edukacyjnym ma swe studia na Manhattanie i Brooklynie.

"Nowy Dziennik" od ponad pół roku należy do Outwater Media Group. Jak powiedział w rozmowie z PAP współwłaściciel wydawnictwa Edward Nowakowski, zgodnie z nazwą, wraz z pozostałymi udziałowcami Leszkiem i Bartkiem Sadowskimi, Outwater od początku nastawiała się na szerszą niż tylko gazetową działalność. Zaczątkiem NDTV był Internet, gdzie od kilku miesięcy prezentowane są wiadomości telewizyjne dziennika.

"Mamy gazetę drukowaną, gazetę internetową, a teraz zapoczątkowaliśmy przygodę z jeszcze jednym medium jakim jest telewizja. To na razie pierwszy krok, ale mamy nadzieję na rozszerzenie programu TV. Pozwoli nam to także na zwiększenie popularności +Nowego Dziennika+ oraz internetowego dziennika.com, co jest dla nas sprawą podstawową" - podkreślił Edward Nowakowski.

Wydawnictwo Outwater Media Group ma ambicję, aby zarówno gazeta jak też program telewizyjny nie koncentrowały się tylko na doniesieniach agencyjnych, ale kładły nacisk na wiadomości lokalne, pokazujące życie Polonii.

"Nie będziemy oczywiście pomijać najważniejszych informacji ze świata, z Ameryki i z Polski, ale chcemy mówić o tym co się dzieje w naszym środowisku, pokazywać interesujących ludzi, Polaków, poczynając od robotnika, a kończąc na inżynierze i profesorze uniwersytetu" - powiedział Nowakowski.

"Nowy Dziennik" wyraził w jednym z tekstów poświęconych NDTV przekonanie, że posiadanie telewizji wzmocni rolę Polaków w życiu amerykańskim, stworzy platformę do artykułowania i zaradzania najważniejszym problemom, a także służyć będzie integracji Polonii.

W sobotnim programie, prowadzonym pół żartem, pół serio, niezależnie od części informacyjnej, można było się również dowiedzieć o zbliżających się ciekawych wydarzeniach m.in. niedzielnych targach edukacyjnych, na których w nowojorskim Konsulacie Generalnym RP przedstawiciele polskich uczelni zachęcać będą młodzież polonijną i amerykańską do studiów w Polsce oraz rozpoczynającej się we wtorek retrospektywie filmów Andrzeja Żuławskiego w prestiżowej Brooklyn Academy of Music. O obecnej i dawnej działalności kabaretowej opowiadał przebywający w USA Jan Pietrzak.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ jm/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)