Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Senator McCain za atakami powietrznymi na Syrię

0
Podziel się

Wpływowy amerykański republikański senator John McCain wezwał w
poniedziałek do podjęcia ataków lotniczych na Syrię, by zapewnić ochronę większych skupisk ludności
przed represyjnymi akcjami zbrojnymi reżymu prezydenta Baszara el-Asada.

bDauAlcR

Wpływowy amerykański republikański senator John McCain wezwał w poniedziałek do podjęcia ataków lotniczych na Syrię, by zapewnić ochronę większych skupisk ludności przed represyjnymi akcjami zbrojnymi reżymu prezydenta Baszara el-Asada.

"Ostatecznym celem ataków powinno być ustanowienie i chronienie w Syrii stref bezpieczeństwa, szczególnie na północy, w których siły opozycyjne mogłyby organizować i planować swe polityczne i wojskowe działania przeciwko Asadowi" - powiedział McCain w Senacie.

"Nadszedł czas na nową politykę. Asad musi wiedzieć, że nie wygra" - zaznaczył republikański kontrkandydat Baracka Obamy w wyborach prezydenckich w 2008 roku.

Według McCaina, "te strefy bezpieczeństwa mogłyby służyć jako platformy dostarczania pomocy humanitarnej i wojskowej - w tym broni i amunicji, kamizelek kuloodpornych i innego osobistego wyposażenia ochronnego, sprzętu rozpoznania taktycznego, urządzeń bezpiecznej łączności, żywności i wody oraz materiałów sanitarnych". Strefy mogłyby także pomóc Wolnej Armii Syryjskiej i innym zbrojnym ugrupowaniom w Syrii w szkoleniu i przekształcaniu się w bardziej spójne i skuteczne formacje wojskowe, "prawdopodobnie przy wsparciu zagranicznych partnerów".

bDauAlcT

Jak zaznaczył McCain, ponieważ z powodu opozycji Rosji i Chin Rada Bezpieczeństwa ONZ nie uchwali ultymatywnej rezolucji w sprawie Syrii, Stany Zjednoczone powinny się postarać o aktywny współudział swych arabskich partnerów, takich jak Arabia Saudyjska, oraz sojuszników z NATO, jak Turcja. (PAP)

dmi/ mc/

10933757

bDauAldu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)