Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Szefowa senackiej komisji ds. wywiadu przeciwna podsłuchom NSA

0
Podziel się

Szefowa komisji ds. wywiadu w amerykańskim Senacie, Dianne
Feinstein, jest całkowicie przeciwna zbieraniu danych wywiadowczych przez Agencję Bezpieczeństwa
Narodowego (NSA) na temat sojuszników USA. Jak podkreśliła, musi zostać wzmożona kontrola takich
działań.

bEpOptgB

Szefowa komisji ds. wywiadu w amerykańskim Senacie, Dianne Feinstein, jest całkowicie przeciwna zbieraniu danych wywiadowczych przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) na temat sojuszników USA. Jak podkreśliła, musi zostać wzmożona kontrola takich działań.

"Dopóki Stany Zjednoczone nie wejdą w konflikt przeciw jakiemuś państwu albo nie zaistnieje pilna potrzeba tego typu obserwacji, nie sądzę, by USA musiały zbierać rozmowy telefoniczne lub emaile zaprzyjaźnionych prezydentów i premierów" - oświadczyła pani Feinstein.

Administracja Baracka Obamy od miesięcy znajduje się w ogniu krytyki za działalność swoich służb wywiadowczych, a w szczególności NSA, która miała podsłuchiwać rozmowy telefoniczne i śledzić korespondencję 35 światowych przywódców, w tym Angeli Merkel.

bEpOptgD

Wcześniej brytyjski "Guardian" i amerykański "Washington Post" ujawniły dokumenty na temat istniejącego od 2007 roku programu PRISM. Podały, że w ramach tego programu NSA i FBI sprawdzają dane na serwerach takich firm jak Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, Paltalk, AOL, Skype, YouTube i Apple; agenci służb specjalnych mają dostęp do plików audio i wideo, maili, czatów czy przesyłanych fotografii i dokumentów. (PAP)

zab/

14917227 arch. int.

bEpOpthe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)