Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Tina Turner rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa

0
Podziel się

Amerykańska gwiazda rockowa Tina Turner, która od blisko 20 lat mieszka w
Szwajcarii, rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa - informuje w środę dziennik "Washington Post".

bEqoPiZh

Amerykańska gwiazda rockowa Tina Turner, która od blisko 20 lat mieszka w Szwajcarii, rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa - informuje w środę dziennik "Washington Post".

Jak podaje dziennik, Turner odwiedziła 24 października ambasadę USA w Bernie, gdzie podpisała "deklarację o dobrowolnym zrzeczeniu się obywatelstwa USA". Zgodnie z raportem ambasady, na który powołuje się "WP", gwiazda miała oświadczyć, że "nie łączą jej już ze Stanami Zjednoczonymi silne więzi, poza rodzinnymi, i nie planuje w przyszłości mieszkać w USA".

Legendarna gwiazda, która za kilka tygodni kończy 74 lata, od prawie dwudziestu lat mieszka w Szwajcarii i nauczyła się płynnie mówić po niemiecku. W kwietniu tego roku przyjęła szwajcarskie obywatelstwo, a w lipcu poślubiła swego młodszego o 16 lat partnera Erwina Bacha, po 27 latach wspólnego życia.

bEqoPiZj

Waszyngtoński dziennik zwraca uwagę na prawny niuans, a mianowicie, że Turner nie wyrzekła się formalnie amerykańskiego obywatelstwa, ale "przyjęła szwajcarskie z zamiarem utraty jej amerykańskiego obywatelstwa". W ten sposób uniknie "podatkowych lub przybierających inną formę kar za utratę obywatelstwa" - wyjaśnia dziennik. Poza tym formalne wyrzeczenie się obywatelstwa byłoby procesem bardziej skomplikowanym.

Turner karierę muzyczną rozpoczęła w latach 50. ubiegłego wieku. Od kilku lat nie koncertuje.(PAP)

icz/ mc/

bEqoPiZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)