Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Wall Street bez większych zmian

0
Podziel się:

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła nieduże zmiany głównych
indeksów, po wzrostach z ubiegłego tygodnia. Na rynku brakuje wyraźnego trendu.

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła nieduże zmiany głównych indeksów, po wzrostach z ubiegłego tygodnia. Na rynku brakuje wyraźnego trendu.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,18 proc., do 15.091,68 pkt.

Nasdaq wzrósł 0,06 proc., do 3.438,79 pkt.

Indeks S&P 500 nie zmienił się i wyniósł 1.633,77 pkt.

Departament Handlu USA poinformował w poniedziałek, że sprzedaż detaliczna w USA w kwietniu wzrosła o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio spadła o 0,5 proc. po korekcie.

Z kolei sprzedaż detaliczna z wykluczeniem sprzedaży aut spadła w kwietniu o 0,1 proc., wobec spadku o 0,4 proc. miesiąc wcześniej.

Analitycy spodziewali się, że sprzedaż detaliczna spadnie 0,3 proc. mdm, a sprzedaż z wykluczeniem aut spadnie 0,2 proc. mdm.

"Kwietniowe dane o sprzedaży detalicznej są kolejnym przykładem generalnie słabego raportu, który jednak okazuje się lepszy od oczekiwań i dlatego jest na rynku przyjmowany pozytywnie. Jeśli spojrzymy na sprzedaż detaliczną od początku tego roku, to wzrost jest tutaj ograniczony" - ocenił Jim Baird, zarządzający Kalamazoo.

Na zakończenie ubiegłego tygodnia indeks S&P 500 poprawił po raz kolejny swoje historyczne maksima, wzrastając do poziomu 1.633,7 pkt. Tym samym zakończył zwyżkami trzeci tydzień z rzędu. W całym roku S&P 500 jest już na około 15-proc. plusie.

W poniedziałek do sprzedaży akcji mógł skłaniać inwestorów weekendowy artykuł the Wall Street Journal, z którego wynika, że Rezerwa Federalna rozważa plan redukcji skali obecnie realizowanego programu skupu aktywów z rynku. Fed od początku 2013 r. skupuje miesięcznie aktywa warte 85 mld USD.

Zapasy niesprzedanych towarów w USA pozostały bez zmian w marcu mdm. W lutym wskaźnik niesprzedanych towarów w USA również nie zanotował zmian - podał Departament Handlu w korekcie lutowego odczytu. Tymczasem analitycy spodziewali się w marcu w USA wzrostu zapasów mdm o 0,3 proc.

Produkcja przemysłu w Chinach w kwietniu 2013 r. wzrosła o 9,3 proc. rdr, po wzroście w marcu o 8,9 proc. Analitycy spodziewali się trochę lepszego wyniku - wzrostu produkcji rdr o 9,4 proc. Od początku tego roku produkcja przemysłowa wzrosła rdr o 9,4 proc., po wzroście w marcu o 9,5 proc. Tu oczekiwano wzrostu o 9,5 proc.

Sprzedaż detaliczna wzrosła zaś w kwietniu o 12,8 proc. rdr, po wzroście w marcu o 12,6 proc. - poinformowali statystycy. Wynik okazał się zgodny z szacunkami analityków. YTD sprzedaż wzrosła rdr o 12,5 proc., po wzroście w marcu o 12,4 proc. Tu analitycy oczekiwali wzrostu sprzedaży od początku roku rdr o 12,6 proc.

W poniedziałek odbyło się spotkanie ministrów finansów strefy euro. Ministrowie zatwierdzili wypłatę pierwszej transzy pomocy dla Cypru w wysokości 2 mld euro. Jednym z tematów spotkania była też możliwość bezpośredniej rekapitalizacji banków z funduszu ratunkowego eurolandu EMS.

Włochy sprzedały w poniedziałek na aukcji obligacje o łącznej wartości 8 mld euro. Target wynosił 8 mld euro. Średnia rentowność benchmarkowych papierów o wartości 3,5 mld euro, zapadających w 2016 r., wyniosła 1,92 proc. wobec 2,29 proc. na poprzedniej aukcji 11 kwietnia. Włochy sprzedały również papiery zapadające w 2018 r., o wartości 3,0 mld euro, i zapadające w 2026 r., o wartości 1,5 mld euro. (PAP)

wst/ zab/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)