Notowania

broń chemiczna w syrii
11.05.2013 09:00

USA zdobyły "solidne dowody" użycia broni chemicznej w Syrii

Amerykański sekretarz stanu John Kerry oświadczył w piątek, że USA zdobyły "solidne dowody" wykorzystania broni chemicznej przez władze Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States Department of State)

*W czasie zorganizowanego przez Google, telewizję NBC i Departament Stanu czatu z internautami, szef dyplomacji Stanów Zjednoczonych powiedział o _ potwornym wyborze, którego dokonał reżim (Baszara) Asada poprzez zabicie od 70 do 100 tysięcy własnych obywateli, w tym uciekając się gazu _. *

_ Przypuszczamy, iż mamy solidne dowody jego wykorzystania _ - w ten sposób amerykański sekretarz stanu John Kerry oświadczył, że USA zdobyły _ solidne dowody _ wykorzystania broni chemicznej przez władze Syrii.

W Syrii od ponad dwóch lat trwa rebelia przeciw reżimowi Baszara el-Asada. Walka stopniowo przekształca się w konflikt religijny, w którym sunnicka większość walczy z pozostałymi mniejszościami wyznaniowymi, skupionymi wokół dominujących alawitów.

Do użycia broni chemicznej miało dojść w marcu bieżącego roku w prowincji Aleppo, na północnym zachodzie kraju. O zastosowanie gazu bojowego oskarżają się wzajemnie obie strony konfliktu - rebelianci i siły Asada.

Biały Dom już wcześniej oświadczył, że _ jest wysoce prawdopodobne, że do użycia broni chemicznej w Syrii doszło ze strony reżimu _. Prezydent USA Barack Obama w związku z tym zapowiedział _ rozpatrzenie wszystkich opcji _.

W piątek również turecki premier Recep Tayyip Erdogan oskarżył władze Syrii o stosowanie broni chemicznej. W ubiegłym tygodniu w Turcji zaczęto pobierać próbki krwi od przewiezionych przez granicę na leczenie rannych Syryjczyków, by ustalić, czy padli oni ofiarą ataku chemicznego.

Tymczasem _ rozstrzygających dowodów _ na użycie broni chemicznej nie znalazła komisja ONZ.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/m234253.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojna;w;syrii;rosja;przeciwna;upolitycznianiu;kwestii;uzycia;broni;chemicznej,186,0,1300154.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja o broni chemicznej w Syrii. Wzywa do... Władze w Damaszku i rebelianci syryjscy oskarżają się nawzajem o dokonanie trzech ataków z użyciem broni chemicznej w marcu i w grudniu ubiegłego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/m204726.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;przemysla;sprzeciw;wobec;dozbrajania;syryjskich;rebeliantow,31,0,1298975.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA przemyślą sprzeciw wobec dozbrajania syryjskich rebeliantów Prezydent Barack Obama powiedział, że USA przemyślą różne opcje dotyczące udziału w konflikcie syryjskim po ustaleniu faktów, że to reżim użył broni chemicznej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/m262255.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/netanjahu;nie;potwierdzil;ze;assad;uzyl;broni;chemicznej,55,0,1293879.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kerry mówi o broni chemicznej w Syrii Sekretarz stanu USA ujawnił, czego dowiedział się od premiera Izraela.
Tagi: broń chemiczna w syrii, obserwatorium praw człowieka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz