Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uwaga, to byłaby koalicja groźna dla Polski

0
Podziel się

Według Kowala rządy ewentualnej koalicji PO, SLD i Ruchu Palikota mogłaby doprowadzić do wielkich awantur.

Uwaga, to byłaby koalicja groźna dla Polski
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDAMsZzF

* *Istnieje ryzyko, że po wyborach PO doprowadzi do koalicji z SLD, a być może z Ruchem Palikota, co byłoby groźne dla Polski - ocenił podczas konwencji PJN w Płocku (Mazowieckie) prezes tej partii Paweł Kowal.

Według Kowala rządy ewentualnej koalicji PO, SLD i Ruchu Palikota mogłaby doprowadzić do tego, że _ sprawy Kościoła, religii stawałyby się przedmiotem awantury i wzajemnych ataków _, a groźba podniesienia podatków byłaby bardziej realna.

_ - Taka koalicja byłaby koalicją, w której czulibyśmy się w kraju nieswojo, byłaby koalicją, czego politycy SLD nie kryją, w której być może nie byłoby oporów przed podnoszeniem podatków. Trzeba dzisiaj wyraźnie powiedzieć, że PJN jest jedyną partią, która wyraźnie mówi takiemu obrotowi wypadków +nie+. Polacy nie zgadzają się na powrót lewicy do władzy, chcą spokojnych, zdroworozsądkowych rządów _ - powiedział Kowal.

bDAMsZzH

Kowal zaapelował do kandydatów PJN do Sejmu i Senatu, by kampania wyborcza tej partii była _ szczerą rozmową z Polską, z każdym Polakiem, z którym można porozmawiać o jego sprawach _. Przekonywał, że zadaniem polityków jest tworzenie planu rozwoju kraju w dłuższej perspektywie niż jedna kadencja parlamentu, co najmniej na najbliższe 10-20 lat. Przestrzegł jednocześnie przed _ grzęźnięciem w spory ideologiczne _.

Prezes PJN podkreślił, że jednym z największych problemów współczesnej Polski jest _ niepewność i bezrobocie młodych _. Apelując do młodych o głosowanie na PJN, zadeklarował, że oprócz podwójnej kwoty wolnej od opodatkowania partia ta proponuje m.in. 20 tys. pożyczki na pierwszą działalność gospodarczą, zwłaszcza w małych miejscowościach, a także 3 miesiące zwolnienia z płacenia składek ZUS i wprowadzenie _ tygodniówki _, czyli wypłaty wynagrodzenia za pracę co tydzień. _ _

_ - Polska musi być krajem, który daje szansę. Pozwólmy tym młodym orłom wzlecieć, pozwólmy im rozpocząć wolne działanie na rynku _ - mówił Kowal, a zwracając się bezpośrednio do młodych, dodał: _ Na szczęście macie na kogo głosować _.

Szef PJN zapowiedział, że partia ta poprosi wszystkich swoich kandydatów do parlamentu, _ żeby podpisali, jak w innych szanujących się, prawicowych partiach na świecie, że oni podatków podwyższać nie będą, nie będą za tym głosowali ani nigdy nie będą do tego nakłaniali _. _ - To jest fundament dzisiejszego myślenia o prawicy w Polsce _ - dodał Kowal. Jego zdaniem budżet państwa powinien mieć zmienioną strukturę, bo w obecnej jest _ zabytkiem z czasów komunizmu _.

bDAMsZzN

Kowal zaznaczył, iż w kwestii bezpieczeństwa energetycznego Polski, zwłaszcza wykorzystania zasobów gazu łupkowego, potrzebne jest współdziałanie wszystkich sił politycznych, _ w jednym szeregu rządu i opozycji _. _ - Tutaj potrzebne jest współdziałanie, by te zasoby gazu łupkowego, które prawdopodobnie są taką historyczną szansą Polski, by nie uniemożliwiono nam ich wydobycia _ - oświadczył szef PJN.

Dodał: _ Jeżeli pan premier mówi o gazie łupkowym, to ja się pytam, a co zrobił pan premier, żebyśmy w tej sprawie, bo to jest rzecz zagrożona dzisiaj w Europie, bo próbują nam zabrać tę możliwość albo ją ograniczyć, co pan premier zrobił, żebyśmy w tej sprawie maszerowali ramię w ramię? _. Kowal ocenił, że _ Polska potrzebuje wielkiej polityki europejskiej _, w której, zabiegając o własną pozycję i interesy, _ mówi jednym głosem _.

bDAMsZzO

W niedzielnej konwencji PJN uczestniczyli kandydataci tej partii do Sejmu i Senatu z centralnej Polski, w tym z Mazowsza, a także m.in. z Torunia i Włocławka.

Po zakończeniu oficjalnej części konwencji, która odbyła się w jednym z płockich hoteli, Kowal zjadł tam obiad m.in. w towarzystwie piosenkarki Doroty Rabczewskiej _ Dody _ i jej ojca, lidera płocko-ciechanowskiej listy PJN do Sejmu, Pawła Rabczewskiego - sportowca, radnego z Ciechanowa. Jak powiedział szef sztabu PJN Tomasz Dudziński, _ Doda _ przyjechała do rodziców, a obiad z udziałem Kowala miał charakter prywatnego spotkania.

Więcej o PJN czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/130686_s.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kluzik-rostkowska;w;po;to;juz;przesadzone,150,0,848022.html) Kluzik-Rostkowska w PO. To już przesądzone? Była szefowa PJN ma pojawić się na konwencji Platformy Obywatelskiej. Z partią pożegnał się dziś poseł Filip Libicki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/141207_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowal;bielan;nie;wraca;do;pjn,224,0,847584.html) Kowal: Bielan nie wraca do PJN Prezes klubu uznał informację o możliwym powrocie Adama Bielana do Polska jest Najważniejsza za prowokację.
bDAMsZzP
bDAMsZAi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)