Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Arabii żenią się z dziećmi na wzór Mahometa

0
Podziel się

Saudyjski duchowny skrytykował związki dorosłych mężczyzn z dziewczynkami.

W Arabii żenią się z dziećmi na wzór Mahometa
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEghEmXp

Saudyjski duchowny powiedział, że nic nie usprawiedliwia małżeństw dorosłych mężczyzn z dziewczynkami, nawet to, że przed 14 wiekami prorok Mahomet poślubił Aiszę, gdy ta nie miała jeszcze 9 lat.

W ten sposób, jak pisze dziennik "al-Ukaz", szejk Abdallah al-Manie, członek wysokiego komitetu ulemów, zareagował na małżeństwo osiemdziesięciolatka z 12-letnią dziewczynką, której matka zabiega o uzyskanie rozwodu dla córki.

W Arabii Saudyjskiej przykład Aiszy zwanej "Matką wiernych" jest często przywoływany dla usprawiedliwienia małżeństw z dziećmi.

bEghEmXr

Muzułmański duchowny powiedział, że małżeństwo Aiszy nie może służyć obecnie jako model, bo ówczesna sytuacja różni się od obecnej.

W ubiegłym tygodniu dziennik "al-Rijad" napisał, że dziewczynka - wbrew swej woli i woli matki - została oddana za żonę starszemu od niej o 68 lat mężczyźnie w Burajdzie na północ od Rijadu.

Rządowa Komisja Praw Człowieka poinformowała, że zna sprawę z Burajdy, że była proszona przez matkę o pomoc przy uzyskaniu rozwodu. Przewodniczący Komisji Bandar al-Aiban powiedział agencji AFP, że obecnie sprawa jest w rękach sądu, a on nie może nic ujawnić, dopóki nie zostanie wydane orzeczenie

bEghEmXS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)