Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: 2 mężczyzn skazanych za plany szkoleń terrorystycznych

0
Podziel się

Dwóch mężczyzn zostało w środę
skazanych w Wielkiej Brytanii na 7 lat więzienia za planowanie
wyjazdu do terrorystycznych obozów szkoleniowych w Pakistanie.

bEhMVlhN

Dwóch mężczyzn zostało w środę skazanych w Wielkiej Brytanii na 7 lat więzienia za planowanie wyjazdu do terrorystycznych obozów szkoleniowych w Pakistanie.

Mohammeda Shakila i Waheeda Alego oraz trzeciego podsądnego uznano we wtorek za niewinnych w sprawie o pomaganie sprawcom zamachów z lipca 2005 r. w Londynie w doborze potencjalnych celów. We wtorek skazano ich jednak w związku z innym zarzutem - spiskowania w celu wyjazdu na szkolenie terrorystyczne.

"Gdyby nie to, że zostaliście zatrzymani, zamierzaliście pojechać do prawdziwego obozu i używać tam prawdziwych pistoletów - powiedział sędzia Peter Gross. - To nie była zabawa".

bEhMVlhP

Według ustaleń śledztwa Ali w 2001 r. pojechał do Pakistanu z Mohammedem Sidique Khanem, organizatorem zamachów z lipca 2005 r. Zarówno on, jak i Shakil przeszli tam w 2003 r. szkolenie w strzelaniu z broni palnej i moździerzy, i zamierzali tam ponownie wyjechać, gdy ich zatrzymano w 2007 r.

"Mohammed Siddique Khan i Mohammed Shakil powiedzieli pozostałym uczestnikom, że ich celem jest walka w Afganistanie" - oznajmił szef dowództwa antyterrorystycznego londyńskiej policji John McDowall. (PAP)

mw/ kar/

7075

bEhMVliq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)