Notowania

ruch
21.12.2009 20:03

W. Brytania: Eurostar wznowi częściowo ruch we wtorek rano

Firma Eurostar, obsługująca przewozy kolejowe pod kanałem La Manche, oznajmiła w poniedziałek, że we wtorek rano wznowi na "bardzo ograniczoną" skalę ruch pociągów - tylko dla pasażerów posiadających bilet na przejazd planowany w minioną sobotę lub niedzielę.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Firma Eurostar, obsługująca przewozy kolejowe pod kanałem La Manche, oznajmiła w poniedziałek, że we wtorek rano wznowi na "bardzo ograniczoną" skalę ruch pociągów - tylko dla pasażerów posiadających bilet na przejazd planowany w minioną sobotę lub niedzielę. *

Do normalnego kursowania Eurostar powróci dopiero po Bożym Narodzeniu - podała agencja AFP.

"Eurostar wznowi bardzo ograniczone usługi od rana 22 grudnia. Pociągi będą kursować pomiędzy godz. 7.30 a 18. Mogą państwo podróżować tylko w wypadku posiadania biletu na podróż planowaną pierwotnie na sobotę, 19 grudnia, lub niedzielę, 20 grudnia" - oznajmił Eurostar na swojej stronie internetowej.

Rzecznik firmy w Londynie wyjaśnił, że usługi będą wznowione w wymiarze około dwóch trzecich normalnego ruchu, co oznacza przewóz około 26 tys. pasażerów.

Ruch wstrzymano z powodu awarii w piątek pięciu pociągów, które utknęły w tunelu pod kanałem La Manche. Przyczyną awarii była pogoda, przede wszystkim ostre mrozy w północnej Francji.

W sobotę co najmniej 31 tys. pasażerów Eurostar w Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii musiało zmienić plany w związku z awarią. W niedzielę było to kolejne 26 tys. osób. (PAP)

awl/ ap/

5359037 5359056 arch.

Tagi: ruch, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz