Notowania

wiadomości
08.01.2012 18:25

W.Brytania: Finał WOŚP w Londynie już po raz trzeci

Już po raz trzeci zorganizowano w Londynie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, największej polskiej imprezy charytatywnej w W. Brytanii. Wśród licytowanych gadżetów są rękawice b. bramkarza reprezentacji Polski Jerzego Dudka z jego autografem.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Już po raz trzeci zorganizowano w Londynie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, największej polskiej imprezy charytatywnej w W. Brytanii. Wśród licytowanych gadżetów są rękawice b. bramkarza reprezentacji Polski Jerzego Dudka z jego autografem. *

Na aukcji dostępnych jest też wiele talonów ufundowanych przez polskie restauracje i zakłady usługowe. W programie wieczoru zaplanowano pokaz pierwszej pomocy organizowany przez polskich wolontariuszy z St John's Ambulance i kącik poetycki.

Finał WOŚP organizowany jest przez prężną organizację młodych imigrantów Poland Street we współpracy z Polskim Ośrodkiem Społeczno-Kulturalnym (POSK) i Jazz Caffe.

"Poprzez udaną imprezę chcemy pokazać, że te wszystkie negatywne treści, które pisze się o Jurku Owsiaku w polskiej prasie są nie na miejscu, bo motywuje on ludzi do pozytywnego działania dla innych" - powiedział PAP Robert Nowakowski ze sztabu WOŚP w Londynie.

"Korzystamy z okazji, jaką jest WOŚP dla zbudowania nowoczesnego wolontariatu, pokazania ludziom, że można i warto zrobić razem coś pożytecznego" - dodał.

Nowakowski zwraca uwagę, że WOŚP stała się w Londynie międzynarodową imprezą. Pod hasłem pomocy polskim dzieciom grają też zagraniczne zespoły. W tym roku występuje m. in. zespół taneczny z Kolumbii. Jest to także impreza integrująca Polaków przebywających od niedawna w Anglii z rodakami osiadłymi tu od dawna.

W ramach akcji odbędą się dwa koncerty: w Teatrze POSK wystąpią rockowe zespoły Totus Tuus, Human Control, Bad Solution i The Primal Rebels, a w Jazz Caffe w rytmach bluesowo-jazzowych zagrają m.in. Groove Razors i Leszek Aleksander.(PAP)

asw/ kar/mok/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz