Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: Najlepsze okładki albumów rockowych na serii znaczków

0
Podziel się

Brytyjska poczta (Royal Mail) wypuściła serię znaczków z okładkami
znanych albumów rockowych - informuje w czwartek portal BBC News. Płyty Pink Floyd, Rolling
Stonesów, Davida Bowie i Led Zeppelin znalazły się wśród tych wybranych do prezentacji.

bEgClEnF

Brytyjska poczta (Royal Mail) wypuściła serię znaczków z okładkami znanych albumów rockowych - informuje w czwartek portal BBC News. Płyty Pink Floyd, Rolling Stonesów, Davida Bowie i Led Zeppelin znalazły się wśród tych wybranych do prezentacji.

Na każdym znaczku z miniaturowej okładki wysuwa się czarna winylowa płyta. By wybrać albumy do serii, przejrzano tysiące okładek płyt wydanych w ciągu ostatnich 40 lat. Kryterium wyboru była właśnie okładka, a nie muzyczna wartość albumu. Jak zaznaczyła Julietta Edgar z Royal Mail, seria ma uwiecznić "tę wyjątkową formę sztuki i niektóre z jej najwspanialszych przykładów".

Gitarzysta Led Zeppelin Jimmy Page, który był współtwórcą okładki do czwartej płyty zespołu, przekształconej teraz w znaczek pocztowy, uczestniczył w prezentacji serii w Londynie. Mówiąc o okładce albumu, przedstawiającej pejzaż ze starym człowiekiem niosącym chrust na plecach, Page zauważył, że niemal 40 lat od wydania płyty wciąż nie wiadomo, kim był ów stary człowiek ani artysta, który go namalował.

bEgClEnH

Na znaczki przeniesiono m.in. okładki albumów: "Let It Bleed" grupy Rolling Stones, "Division Bell" Pink Floyd, "London Calling" The Clash oraz "Tubular Bells" Mike'a Oldfielda. (PAP)

awl/ ro/

int.

bEgClEoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)