Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W. Brytania: Od godz. 8 Londyn poza strefą zakazu lotów

0
Podziel się

Brytyjskie władze lotnicze poinformowały, że w poniedziałek od
godz. 7 (godz. 8 czasu polskiego) londyńskie lotniska Heathrow i Gatwick przestaną być objęte
strefą zakazu lotów.

bEgBogdN

Brytyjskie władze lotnicze poinformowały, że w poniedziałek od godz. 7 (godz. 8 czasu polskiego) londyńskie lotniska Heathrow i Gatwick przestaną być objęte strefą zakazu lotów.

"Lotnisk Heathrow i Gatwick nie będzie dotyczyła strefa zakazu lotów, jednak trzeba będzie zastosować na nich pewne ograniczenia z powodu ich bliskości do tej strefy" - poinformowała Państwowa Służba Ruchu Lotniczego (NATS).

W nocy z niedzieli na poniedziałek władze Wielkiej Brytanii informowały o rozszerzeniu zamkniętej strefy powietrznej o przestrzeń nad Londynem w związku z ponownym pojawieniem się nad Wyspami Brytyjskimi chmury pyłów wulkanicznych znad Islandii.

bEgBogdP

Jak podała NATS rano chmura popiołów przesunie się dalej na południe.

Od poniedziałku rano nieczynne będą holenderskie lotniska w Amsterdamie i Rotterdamie. Od godz. 6 do 14 czasu polskiego nie będą tam startowały ani lądowały żadne samoloty.

Nieczynne pozostają wszystkie lotniska w Irlandii Północnej, część lotnisk w północnej Anglii, w tym w Manchesterze i Liverpoolu, oraz Prestwick w Szkocji i inne lotniska szkockie.

W Irlandii port lotniczy w Dublinie wstrzymał działalność w niedzielę wieczorem i wznowi ją nie wcześniej niż o godzinie 9 rano czasu lokalnego (10 rano czasu polskiego) w poniedziałek. Lotniska na zachodnim wybrzeżu Irlandii są zamknięte do południa czasu lokalnego (godziny 13 czasu polskiego) w poniedziałek, ale porty lotnicze Shannon i Cork pozostają otwarte. (PAP)

bEgBogdV

keb/ zab/

6246740 6246722 arch. int.

bEgBogeq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)