Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W. Brytania: Regulator nie stwierdził nadużyć na rynku gazu

0
Podziel się

Po trwającym rok dochodzeniu brytyjski regulator rynku gazu i energii Ofgem
nie stwierdził, by spółki energetyczne dopuszczały się manipulacji na hurtowym rynku gazu.

bEqHKrmJ

Po trwającym rok dochodzeniu brytyjski regulator rynku gazu i energii Ofgem nie stwierdził, by spółki energetyczne dopuszczały się manipulacji na hurtowym rynku gazu.

Seth Freedman, pracownik firmy ICIS Heren, zajmującej się raportowaniem cen gazu, ponad rok temu doniósł, że część traderów mogła na zlecenie koncernów energetycznych dopuścić się manipulacji cenami gazu. Chodziło konkretnie o transakcje z 28 września, który był kluczową datą pod kątem zawierania kontraktów długoterminowych na dostawy gazu.

W oświadczeniu wydanym przez Ofgem oraz Financial Conduct Authority stwierdzono, że przeprowadzone dochodzenie nie wykazało działań mających na celu manipulowanie cenami rynkowymi gazu.

bEqHKrmL

Głos w tej sprawie zabrał sekretarz ds. energii w brytyjskim rządzie Edward Davey. Podkreślił, że oskarżenia o nadużycia będą traktowane bardzo poważnie i w przypadku udowodnienia takich praktyk winni poniosą karę.

W ostatnich dniach Departament ds. Energii i Zmian Klimatu rozpoczął przegląd rynku gazu i energii elektrycznej pod kątem konkurencyjności. Jego wyniki mają być znane na początku przyszłego roku. Przegląd ma być powtarzany corocznie; ma być formą nacisku na największych graczy rynkowych.

Wśród proponowanych zmian mających zapewnić uczciwą konkurencję na brytyjskim rynku rząd umieścił m.in. możliwość wyciągnięcia konsekwencji karnych wobec osób, którym udowodni się manipulacje cenami na rynku energii. (PAP)

mas/ pad/

bEqHKrnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)