Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W. Brytania: Szef MSZ wzywa do zwiększenia nacisków na Kadafiego

0
Podziel się

Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague wezwał w czwartek
wspólnotę międzynarodową do zwiększenia nacisków na libijskiego przywódcę Muammara Kadafiego, który
od zeszłego tygodnia krwawo rozprawia się z antyrządowymi demonstrantami.

bEitLxKJ

Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague wezwał w czwartek wspólnotę międzynarodową do zwiększenia nacisków na libijskiego przywódcę Muammara Kadafiego, który od zeszłego tygodnia krwawo rozprawia się z antyrządowymi demonstrantami.

"Trzeba powiedzieć, że jego szanse maleją z każdą chwilą. Uważam, że istotne jest, aby w nadchodzących dniach cała wspólnota międzynarodowa zwiększyła nacisk na reżim, który z tego, co wszyscy mówią, dokonuje teraz poważnych przestępstw - powiedział Hague rozgłośni BBC.

Jego zdaniem, trzeba będzie szukać "sposobów rozliczenia ludzi, którzy są za to odpowiedzialni". Jak sprecyzował Hague, chodziłoby o "rodzaj międzynarodowego śledztwa" w sprawie "okrucieństw" popełnionych przez władze Libii. "Musimy do tego przekonać inne kraje" - dodał.

bEitLxKL

Według Międzynarodowej Federacji Praw Człowieka (FIDH), od początku zamieszek, które towarzyszyły rewolcie w Libii zginęło co najmniej 640 osób. Szef włoskiej dyplomacji Franco Frattini mówił w środę w parlamencie o 1000 ofiar śmiertelnych. (PAP)

cyk/ ap/

8410242 8410797

bEitLxLm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)