Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W. Brytania: Wystawiono pierwszy wspólny portret Williama i Harry'ego

0
Podziel się

W londyńskiej galerii sztuki (National Portrait Gallery) wystawiono
pierwszy wspólny portret olejny książąt Williama i Harry'ego. Ubrani w galowe mundury bracia stoją.
William pokazany jest en face, a Harry z profilu, gdy rozmawiają w rezydencji królewskiej Clarence
House w Londynie.

bEhYmrNN

W londyńskiej galerii sztuki (National Portrait Gallery) wystawiono pierwszy wspólny portret olejny książąt Williama i Harry'ego. Ubrani w galowe mundury bracia stoją. William pokazany jest en face, a Harry z profilu, gdy rozmawiają w rezydencji królewskiej Clarence House w Londynie.

"Pierwszy wspólny portret książąt pokazuje ich w uroczystych strojach, lecz stojących luźno" - powiedział dyrektor muzeum Sandy Nairne.

27-letni William przepasany jest niebieską wstęgą i ma przypięty do piersi złoty medal królowej Elżbiety II, wydany z okazji 50. rocznicy jej panowania, i Order Podwiązki - najwyższe cywilne i wojskowe odznaczenie Wielkiej Brytanii, przyznawane panującym, książętom krwi i dostojnikom państwowym. 25-letni Harry - ma przypięty do munduru m.in. medal za służbę w Afganistanie.

bEhYmrNP

Rzecznik muzeum Neil Evans powiedział w czwartek, że przez co najmniej pół roku obraz będzie można oglądać wraz z innymi płótnami przedstawiającymi członków rodziny królewskiej.

Portret namalowała brytyjska artystka Nicky Philipps. Bracia pozowali w jej pracowni w Londynie. Malarka odwiedziła również Clarence House, obecnie rezydencję ich ojca, księcia Walii Karola, żeby dopracować szczegóły tła - wnętrze jednego z pokojów oraz fragment obrazu. (PAP)

cyk/ ap/

5427982

bEhYmrOq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)