Notowania

bytom
01.05.2010 19:01

W Bytomiu będą zbierać podpisy dla wszystkich kandydatów

Chodzi o wyrównywanie szans wobec przyspieszenia wyborów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

*Stowarzyszenie Bytom Przyjazne Miasto *wystawi miasta swoje stoisko w trzech różnych punktach miasta. **

W ten sposób każdy - niezależnie od preferencji politycznych - będzie mógł w jednym miejscu wziąć udział w tej demokratycznej procedurze.

Pomysł akcji pojawił się po tragedii w Smoleńsku, gdy członkowie stowarzyszenia zorientowali się, w jak trudnej sytuacji stawia wielu kandydatów przyspieszona formuła wyborów prezydenckich.

Stowarzyszenie ma wystawić swoje stoisko w trzech różnych punktach Bytomia: 3 maja w dzielnicy Szombierki, w okolicach stadionu Szombierek Bytom, 4 maja na bytomskim rynku, przy skrzyżowaniu ulic Piastów Bytomskich i Gliwickiej, a także 5 maja w dzielnicy Karb - w okolicach kopalni. Podpisy będzie można składać od południa co najmniej do godz. 15.

Według prezesa stowarzyszenia, miejskiego radnego Mariusza Wołosza, tylko duże partie są w stanie w skróconym terminie uzbierać niezbędną do zarejestrowania kandydata liczbę stu tysięcy głosów. _ - Dlatego nasze stowarzyszenie, działając zgodnie z przyjętą filozofią pracy ponad podziałami dla dobra mieszkańców, postanowiło pomóc _ - podkreślił w przekazanej informacji Wołosz.

_ - Chcemy pokazać, że stowarzyszenie nie powinno zamykać się na sprawy ważne tylko dlatego, że działa lokalnie. W końcu od każdego obywatela, czy jest bytomianinem czy wrocławianinem zależy, w jakiej Polsce będziemy żyć _ - dodał Wołosz, o którym lokalne media piszą, że w wyborach samorządowych zamierza ubiegać się o fotel prezydenta miasta.

Tagi: bytom, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz