Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Chinach i na Tajwanie zatrzymano ok. 450 oszustów

0
Podziel się

Około 450 osób zostało zatrzymanych w środę w Chinach i na Tajwanie
podczas największej wspólnej operacji wymierzonej w oszustów - poinformowała tajwańska policja.

bEiTiDOt

Około 450 osób zostało zatrzymanych w środę w Chinach i na Tajwanie podczas największej wspólnej operacji wymierzonej w oszustów - poinformowała tajwańska policja.

Ponad 2 700 chińskich i blisko 550 tajwańskich policjantów wzięło udział w skoordynowanych obławach na siatkę oszustów po obu stronach Cieśniny Tajwańskiej.

Policja na wyspie zatrzymała 121 podejrzanych i skonfiskowała ponad 10 milionów dolarów tajwańskich (ponad 312 tys. USD); w Chinach zatrzymano 329 podejrzanych.

bEiTiDOv

"To największa wspólna operacja mająca pokazać naszą determinację w walce z przestępczością" - napisała w komunikacie tajwańska policja.

Podejrzani są oskarżeni o różnego rodzaju oszustwa, głównie sprzedaż na licytacjach internetowych i telefonicznych: ofiary płaciły za towary, których nigdy nie otrzymały.

Komunistyczne Chiny od końca wojny domowej w 1949 roku uważają Tajwan za swą zbuntowaną prowincję, na którą zbiegły pokonane siły nacjonalistów dowodzonych przez Czang Kaj-szeka. Pekin twierdził wielokrotnie, że wyspa "powróci do macierzy", nawet jeśli konieczne byłoby użycie siły. Rząd w Tajpej z kolei uważa się za jedyny legalny rząd całych Chin.

Od 2005 roku, mimo napięć politycznych, kontakty biznesowe stale rosną. Pekin i Tajpej podpisały wiele porozumień dotyczących turystyki i biznesu od roku 2008, gdy prezydentem Tajwanu został Ma Jing-cue (ang. Ma Ying-jeou).

bEiTiDOB

W zeszłym roku Tajwan i Chiny podpisały umowę o walce z przestępczością i pomocy sądowniczej. (PAP)

cyk/ mc/

6870912

bEiTiDOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)