Notowania

chiny
15.08.2010 07:47

W Chinach żałoba narodowa po kataklizmie

Flagi w całym państwie zostały spuszczone do połowy masztów, zawieszono imprezy rozrywkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Niedziela jest dniem żałoby narodowej w Chinach - po śmierci ponad 1239 osób w wyniku osunięć ziemi w mieście Zhouqu w prowincji Gansu, na północnym zachodzie kraju. Flagi w całym państwie zostały spuszczone do połowy masztów, zawieszono imprezy rozrywkowe.

Do tragedii doszło w ubiegły weekend - po tym, jak Zhoughu nawiedziły niezwykle silne opady deszczu. Liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć, ponieważ 50 osób uznaje się na razie za zaginione. W niedzielę przypada siódmy dzień od tej tragedii, a według chińskiej tradycji siódmego dnia przypada szczyt okresu żałoby.

Silne deszcze nadal nękają całą prowincję. Wg agencji Xinhua, co najmniej 33 osoby zginęły w ciągu kilku dni w Longnan, mieście sąsiadującym z Zhouqu,a tysiące ludzi zostało ewakuowanych.

Gansu i sąsiedni Syczuan w niedzielę nadal będą według meteorologów nawiedzane przez ulewy. Niedawne nawałnice i ulewy w Chinach ciężko odczuło 305 mln osób. Spowodowane przez ulewy straty oceniane są, jak podaje Xinhua, na 1,7 mld dolarów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Już 702 ofiary osunięć ziemi w **Chinach** ]( http://news.money.pl/artykul/juz;702;ofiary;osuniec;ziemi;w;chinach,233,0,653545.html )
* [ Cztery miliony pracowników będzie ćwiczyć w pracy ]( http://news.money.pl/artykul/cztery;miliony;pracownikow;bedzie;cwiczyc;w;pracy,69,0,654149.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz