Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Gdyni rozpoczął się koncert sylwestrowy "Polsatu"

0
Podziel się

#
#dochodzą życzenia noworoczne prezydenta Gdyni#
#

bEriCDJx

# #dochodzą życzenia noworoczne prezydenta Gdyni# #

01.01. Gdynia (PAP) - Występ zespołu Piersi rozpoczął we wtorek wieczorem w Gdyni koncert sylwestrowy, organizowany przez telewizję "Polsat" i władze miasta. W sześciogodzinnej plenerowej imprezie spodziewanych jest udział kilkudziesięciu tysięcy osób.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom zabawy czuwa 320 ochroniarzy, na służbie jest też ok. 100 policjantów.

bEriCDJz

Niektórzy z bawiących się przyznawali w rozmowie z PAP, że jest to ich pierwsza w życiu zabawa sylwestrowa na wolnym powietrzu. "Skróciliśmy specjalnie nasz urlop na Mazurach" - powiedzieli Tomasz i Ewa z Redy, oddalonej od Gdyni o kilkanaście kilometrów.

W tłumie nie brakuje rodziców z małymi dziećmi. "Tyle gwiazd ma tu się pojawić, chcę ich zobaczyć na żywo. Ale jestem też tutaj, bo nie miałam specjalnie innej alternatywy na ten wieczór" - powiedziała Lidia z Gdyni trzymając za rękę 7-letniego Huberta. "Nie wiem, czy dotrzymamy do północy" - dodała.

"Przyjechaliśmy z Gdańska. Chcemy się bawić do ostatniej piosenki, choć może przegramy z zimnem" - powiedzieli Monika i Paweł. W ostatni wieczór mijającego roku temperatura w Gdyni wynosi 0 stopni Celsjusza.

Wśród uczestników imprezy nie brakuje też starszych osób. "Jesteśmy młode duchem. Co roku chodzimy na sylwestra w plenerze. Ten zapowiada się wyjątkowo" - podkreśliła ze śmiechem pani Jagoda z Gdyni, która przyszła na koncert z koleżanką Haliną. Obie gdynianki są emerytkami.

bEriCDJF

Plac, gdzie zgromadziła się publiczność, otoczony jest dwumetrowym płotem. Zakazane jest wnoszenie m.in. alkoholu i petard. W związku z imprezą, zamkniętych dla ruchu samochodów jest kilka ulic.

Na scenie ma się pojawić przed publicznością ogółem 30 wykonawców m.in. Blue Cafe, Budka Suflera, Enej, Donatan, Golec uOrkiestra, Krzysztof Krawczyk, Lemon, Maciej Maleńczuk, Norbi, Papa D., Pectus, Maryla Rodowicz, Stachursky, Natasza Urbańska, Urszula, Michał Wiśniewski i Volver. Widzów rozbawi także polska piosenkarka Margaret, której utwór "Thank You Very Much" pojawił się na listach przebojów w kilku krajach Europy. Dla artystów przygotowano ponad 300 kostiumów.

Repertuar muzyczny obejmuje największe taneczne polskie przeboje, a także latynoskie rytmy.

Muzycy bawią widzów z gigantycznej, liczącej 2 tys. m.kw. sceny, ustawionej na Skwerze Kościuszki w centrum Gdyni. Wraz ze scenografią estrada sięga niemal szóstego piętra, zaś jej szerokość wynosi ok. 60 metrów. Popisy artystów można oglądać na ścianie wizyjnej wielkości szkolnego boiska. Scena była budowana od 8 grudnia. Jej oświetlenie zużyje w kilka godzin tyle prądu, ile dziennie potrzebuje średniej wielkości miasto.

bEriCDJG

Na potrzeby telewizji widowisko rejestruje 20 kamer, a z lotu ptaka imprezę będzie pokazywać należący do "Polsatu" śmigłowiec Newscopter. Na placu ustawiono dla widzów trzy telebimy.

Sylwestrowy wieczór w Gdyni będzie okazją do świętowania pięciu jubileuszy działalności artystycznej: 50-lecia działalności Krzysztofa Krawczyka, 40-lecia istnienia Budki Suflera, 30-lecia Papa D. (dawniej Papa Dance), 20-lecia działalności Stachurskiego oraz 15-lecia Blue Cafe.

Nadejście Nowego Roku zostało przywitane znanym z lat 80. przebojem "Power of Love" w wykonaniu Sylwii Grzeszczak oraz pokazem sztucznych ogni, a życzenia noworoczne złożył m.in. prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

"Życzę wam uśmiechu, radości, miłości; tego, by każdy nadchodzący dzień spełniał wasze marzenia. Dziękuję za wspaniałą zabawę. Jestem przekonany, że to dobra zapowiedź nowego nadchodzącego roku" - powiedział Szczurek.

bEriCDJH

Koncert zakończy się o godz. 2. w nocy.

Sylwestrowy koncert w Gdyni prowadzi sześcioro prezenterów "Polsatu", w duetach Paulina Sykut i Maciek Rock, Maciej Dowbor i Anna Głogowska oraz Agnieszka Popielewicz i Krzysztof Ibisz.

Na organizację sylwestrowej imprezy władze Gdyni wydały ok. 800 tys. zł.

Rok temu sylwestrowy toast na placu Konstytucji w Warszawie, transmitowany na antenach Polsatu, Polsatu2 i Polsatu News oglądało ponad 5,3 mln widzów. (PAP)

bEriCDJI

rop/ mhr/ sp/

bEriCDKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)