Notowania

łódź
18.05.2010 15:57

W Kielcach i Łodzi społeczne komitety poparcia Kaczyńskiego

# dochodzi informacja o powstaniu łódzkiego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o powstaniu łódzkiego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego #

18.05. Kielce (PAP) - Społeczne komitety poparcia Jarosława Kaczyńskiego - kandydata PiS na prezydenta - powstały we wtorek w Kielcach i Łodzi.

Założyciele kieleckiego komitetu oświadczyli, że zawiązali to gremium "w poczuciu odpowiedzialności oraz pragnienia budowy bogatej, solidarnej i sprawiedliwej Polski".

"Polska jest naszym wspólnym domem; pragniemy jej przyszłość tworzyć w poszanowaniu dla pięknej historii i tradycji, którą zawdzięczamy naszym przodkom, ale również z myślą o pomyślności przyszłych pokoleń" - głosi deklaracja kieleckiego komitetu pt. "Polska jest najważniejsza".

"Jesteśmy przekonani, że Jarosław Kaczyński jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej spełni marzenia o Polsce suwerennej i otwartej na świat, w której wszyscy obywatele odnajdą godne miejsce do życia" - cytowała słowa deklaracji Renata Wicha, kielecka radna PiS, koordynatorka działań komitetu.

Lider świętokrzyskiej Solidarności Waldemar Bartosz, który podpisał się pod deklaracją, powiedział, że "ma poczucie prawdopodobieństwa graniczące z pewnością", iż Jarosław Kaczyński jako prezydent kontynuowałby "politykę wrażliwości społecznej", realizowaną przez Lecha Kaczyńskiego.

Wyraził także nadzieję, że jego akces do komitetu zachęci do poparcia kandydatury Jarosława Kaczyńskiego m.in. wielu członków "S".

Wśród założycieli komitetu jest m.in. czworo profesorów kieleckich uczelni: Barbara Barszcz, Monika Springer, Zbigniew Szcześniak i Józef Kuśmierz, aktor Edward Kusztal, fotografik Paweł Pierściński, olimpijczyk Zbigniew Piątek i westerplatczyk Ignacy Skowron. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Kielcach poinformowano, że do 20-osobowej grupy założycielskiej dołączyło już około 20 innych osób z różnych środowisk.

Senator Grzegorz Banaś (PiS) podał, że społeczne komitety poparcia Jarosława Kaczyńskiego powstały już w Świętokrzyskiem także w Busku-Zdroju, Pińczowie i Starachowicach.

Społeczny komitet poparcia, który powstał w Łodzi, tworzą m.in.: aktor łódzkiego Teatru Nowego Wojciech Doroszyński, doradca pierwszej Solidarności, adwokat Rafał Kasprzyk, muzycy zespołu Trubadurzy: Sławomir Kowalewski i Marian Lichtman, reżyser filmowy i teatralny Grzegorz Królikiewicz, b. minister nauki i b. rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Michał Seweryński a także b. reprezentant Polski w piłce nożnej Jan Tomaszewski.

Podczas inauguracyjnego spotkania odczytano deklaracją komitetu. Napisano w niej, że jego członkowie pragną silnej Polski, w której "narodowa tradycja i przywiązanie do wartości chrześcijańskich gwarantują poszanowanie praw wszystkich obywateli".

"Nasza ojczyzna potrzebuje przywódcy, który zjednoczy naród w solidarnej trosce o wspólne dobro, a także zapewni przyszłym pokoleniom godne życie, a Polsce ważne miejsce w Europie i świecie" - napisano w deklaracji.

Członkowie Komitetu są przekonani, że taka wizja Polski jest Jarosławowi Kaczyńskiemu bliska. Zaapelowali do mieszkańców Łodzi i regionu, aby zakładali i przystępowali do lokalnych komitetów poparcia jego kandydatury w wyborach prezydenckich.

Wcześniej powstały już komitety poparcia Jarosława Kaczyńskiego na Podlasiu, Podhalu, w Małopolsce, na Mazowszu, Śląsku i Podkarpaciu. (PAP)

mch/ par/ jaw/ ura/ mow/

Tagi: łódź, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz