Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W maju GUS odnotował znaczną poprawę nastrojów konsumenckich

0
Podziel się

W maju GUS odnotował znaczną poprawę nastrojów konsumenckich, co sugeruje
utrzymanie w kolejnych miesiącach dodatniej dynamiki konsumpcji.

bEisDSpx

W maju GUS odnotował znaczną poprawę nastrojów konsumenckich, co sugeruje utrzymanie w kolejnych miesiącach dodatniej dynamiki konsumpcji.

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, zwiększył się w stosunku do poprzedniego miesiąca o 2,4 pkt proc. i osiągnął poziom -12,3 pkt proc. Zanotowany w maju 2010 r. poziom wskaźnika jest wyższy o 12,0 pkt proc. niż maju 2009 r.

Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK), syntetycznie opisujący oczekiwane w najbliższych miesiącach tendencje konsumpcji indywidualnej, zwiększył się w badanym miesiącu o 2,5 pkt proc. i ukształtował się na poziomie -18,0 pkt proc. Osiągnięta wartość tego wskaźnika jest wyższa niż w maju 2009 r. o 16,8 pkt proc.

bEisDSpz

"W maju 2010 r. odnotowano wyraźną poprawę wszystkich ocen determinujących nastroje konsumenckie. W szczególności zwraca uwagę znaczna poprawa ocen sytuacji gospodarczej kraju (w najbliższych 12 miesiącach), obecnego dokonywania ważnych zakupów dla gospodarstw domowych oraz oczekiwanego poziomu bezrobocia w kraju (w najbliższych 12 miesiącach)" - napisano w komentarzu.

"Zaobserwowana w maju 2010 r. oraz w kilku poprzednich miesiącach skala poprawy skłonności konsumentów do zwiększania zakupów konsumpcyjnych wskazuje, że obecnie i w najbliższych miesiącach możliwe jest utrzymanie się dalszego wzrostu dodatniej dynamiki konsumpcji indywidualnej" - dodano. (PAP)

map/ ana/ je/

bEisDSqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)