Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msp
25.11.2009 15:16

W MSP nie odbędzie się zaplanowana na czwartek aukcja

Nie odbędzie się zaplanowana na czwartek aukcja sprzedaży udziałów dwóch spółek należących do Skarbu Państwa: firmy Geoprojekt Gdańsk oraz Biura Studiów i Projektów Łączności "Teleprojekt" w Warszawie. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert - poinformował resort skarbu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nie odbędzie się zaplanowana na czwartek aukcja sprzedaży udziałów dwóch spółek należących do Skarbu Państwa: firmy Geoprojekt Gdańsk oraz Biura Studiów i Projektów Łączności "Teleprojekt" w Warszawie. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert - poinformował resort skarbu. *

Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosiło dla tych spółek odpowiednio: 120 tys. 700 zł oraz ponad 3 mln 165 tys. zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej.

Spółka Geoprojekt Gdańsk świadczy usługi związane z obsługą wstępnych procesów inwestycyjnych. Obsługuje największe budowy w Polsce pod kątem geologiczno-inżynierskim, geotechnicznym i geodezyjnym. Jej pracownicy pełnili nadzory geotechniczne m.in. nad budową odcinków autostrady w Iraku i Libii oraz budowli hydrotechnicznych w Turcji i Algierii. Geoprojekt Gdańsk posiada własny sprzęt wiertniczy, brygady wiertnicze, laboratorium gruntowe i chemiczne oraz archiwum dokumentacji geologicznych. Spółka zatrudnia 30 osób.

Warszawskie Biuro Studiów i Projektów Łączności zajmuje się projektowaniem budowlanym, urbanistycznym oraz technologicznym w zakresie m.in. sieci telekomunikacyjnych, elektrycznych, energetycznych, wodociągowych i kanalizacyjnych, a także instalacji niskoprądowych. Zatrudnia 75 pracowników. Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z 19 grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

Na liście 68 spółek, które mogą być sprzedane poprzez aukcje publiczne, znajduje się 20 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, a także spółki z większościowym i mniejszościowym udziałem SP.(PAP)

dol/ pad/ jbr/

Tagi: msp, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz