Notowania

zatonięcie statku
08.10.2011 09:50

W Norwegii zatonął statek z polską załogą. Kapitan jest zaginiony

Z trzech Polaków, stanowiących załogę norweskiego kutra, dwóch udało się uratować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gee/CC/Flickr)

*Jednostka przewożąca olej napędowy zatonęła u wybrzeży Norwegii. Z trzech Polaków, stanowiących załogę, uratowano dwóch. *aktualizacja 12:57

Na Morzu Północnym trwają poszukiwania polskiego kapitana norweskiego statku _ Finney Glimtar _, który zatonął u zachodnich wybrzeży Norwegii. Uratowano dwóch polskich marynarzy, wchodzących w skład trzyosobowej załogi jednostki. Są już na lądzie, ich stan jest dobry.

Kapitan jest zaginiony - poinformował polski konsul w Oslo Marcin Spyrka._ - Na miejscu katastrofy przebywają jednostki handlowe i jednostki straży przybrzeżnej. W poszukiwania kapitana zaangażowany jest śmigłowiec ratowniczy. Poszukiwania trwają też na lądzie w pasie plaż w pobliżu miejsca zatonięcia statku _ - powiedział Spyrka. Do poszukiwań na lądzie wykorzystywane są psy.

Jak dodał konsul, statek Finoglimt przewoził około 25-30 ton oleju napędowego. Zatonął około 23.45 u zachodnich wybrzeży Norwegii na północny-zachód od miejscowości Haugesund. Głębokość morza w tym miejscu wynosi około 300 metrów.

_ - Statek zatonął bardzo szybko. Była wtedy zła pogoda, silny wiatr i wzburzone morze. Te złe warunki utrzymują się również obecnie, co utrudnia poszukiwania zaginionego na morzu. Centrum koordynacyjne ratownictwa poinformowało, że wszystkie niezbędne siły są zaangażowane w poszukiwania _ - powiedział Spyrka._ - Dwaj członkowie załogi, którzy zostali uratowani, przebywają na lądzie i są w dobrym stanie _ - dodał.

O katastrofach statków czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t153667.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;statku;na;rosyjskiej;rzece;9;ofiar,133,0,883845.html) Katastrofa statku na rosyjskiej rzece. 9 ofiar Na rzece Moskwa przepływającej przez stolicę Rosji zatonął w nocy prywatny statek wycieczkowy, po zderzeniu z inną jednostką.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t153580.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;rzece;w;kongo;zatonal;statek;byl;przepelniony,196,0,883140.html) Zatonął przepełniony statek. 50 ofiar Co najmniej 50 osób poniosło śmierć, a 35 zaginęło w wyniku zatonięcia statku na rzece w północno-zachodniej części Demokratycznej Republiki Konga (dawnego Zairu).
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t37064.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zatonal;statek;169;osob;uratowanych,173,0,870317.html) Zatonął statek. 169 osób uratowanych Statek zatonął na Wołdze około 12 czasu polskiego. Obecnie trwa akcja ratunkowa.
Tagi: zatonięcie statku, norwegia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz