Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Olsztynie nie ma większych problemów z leczeniem onkologicznym

0
Podziel się:

Największy na Warmii i Mazurach szpital, który leczy chorych na raka, na
razie nie odsyła chorych, a nowi pacjenci czekają na przyjęcie na odpowiedni oddział tydzień -
poinformował PAP rzecznik prasowy olsztyńskiej polikliniki Jarosław Parfianowicz.

Największy na Warmii i Mazurach szpital, który leczy chorych na raka, na razie nie odsyła chorych, a nowi pacjenci czekają na przyjęcie na odpowiedni oddział tydzień - poinformował PAP rzecznik prasowy olsztyńskiej polikliniki Jarosław Parfianowicz.

Największym szpitalem, który leczy chorych onkologicznie, jest na Warmii i Mazurach Poliklinika MSW Olsztyn. Wykonuje się tu operacje onkologiczne oraz zabiegi chemio- i radioterapii.

"Przyjęcia na oddziały związane z leczeniem onkologicznym odbywają się prawie na bieżąco - średni czas oczekiwania na leczenie szpitalne wynosi siedem dni" - poinformował PAP rzecznik prasowy olsztyńskiej polikliniki. Dodał, że oczekiwanie na planowy zabieg wynosi w tym szpitalu 10-12 dni.

Rzecznik szpitala zapewnił, że w tej placówce nie zdarzyły się dotąd przypadki odesłania onkologicznie chorych czy przerwania jego leczenia z przyczyn innych niż medyczne.

"Mamy potrzebne leki, w tym cytostatyki. Nie odsyłamy chorych, tylko ich leczymy. A to, że przekroczyliśmy limity na leczenie onkologiczne, jakie narzucił nam NFZ, to już zupełnie inna sprawa" - powiedział Parfianowicz, który nie podał PAP, ile warte są wypracowane przez szpital nadlimity.

Rzecznik polikliniki przyznał, że szpital od lat odzyskuje pieniądze za ponadlimitowe świadczenia medyczne na drodze sądowej. "Aktualnie sądzimy się z NFZ za nadlimity za 2011 rok. Część tych spraw kończy się ugodą" - powiedział Parfianowicz.

Od początku roku olsztyńska Poliklinika przyjęła i leczyła 10755 pacjentów chorych onkologicznie, co stanowiło 38 proc. wszystkich pacjentów leczonych w tym szpitalu. (PAP)

jwo/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)