Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W perspektywie I kwartału WIG 20 może przekroczyć poziom 2800 pkt

0
Podziel się:

Na najbliższych sesjach możliwe jest utrzymanie wzrostów. Inwestorzy powoli
oswajają się z negatywnymi informacjami, które w ostatnim czasie zachwiały rynkami. Zdaniem
analityków, jeszcze w pierwszym kwartale WIG 20 może przekroczyć poziom 2.800 pkt.

*Na najbliższych sesjach możliwe jest utrzymanie wzrostów. Inwestorzy powoli oswajają się z negatywnymi informacjami, które w ostatnim czasie zachwiały rynkami. Zdaniem analityków, jeszcze w pierwszym kwartale WIG 20 może przekroczyć poziom 2.800 pkt. *

"Dziś mieliśmy odbicie, kontynuację tego, co działo się w końcówce sesji wczorajszej. Do tego dochodzi pozytywne zachowanie rynku amerykańskiego oraz zanikające stopniowo obawy o sytuację w Egipcie. Inwestorzy powoli oswajają się z napływającymi informacjami" - powiedział PAP zarządzający w Trigon DM Mariusz Świacki.

Świacki ocenia, że perspektywy dla warszawskiego parkietu są raczej optymistyczne.

"Poziomy są dość wysokie i zagrożeń jest sporo. Ale widać, że mimo negatywnych informacji z Portugalii, Egiptu, rynek się nie poddaje, wychodzimy obronna ręką. Rynek jest dość mocny, więc raczej ten optymizm bym podtrzymywał" - powiedział.

Dodał, że rośnie również optymizm na rynkach walutowych. "Umacnia się złoty i czeska korona. Widać, że nasz region jest postrzegany pozytywnie" - powiedział.

Zdaniem zarządzającego, na najbliższych sesjach możliwe jest utrzymanie lekkich wzrostów, pod warunkiem, że ze świata nie napłyną jakieś nowe, nieoczekiwane informacje.

Według niego, w perspektywie bieżącego kwartału WIG 20 może pokonać opór na poziomie 2.800 pkt.

"Widzę szanse na pokonanie tego poziomu w pierwszym kwartale" - powiedział.

WIG 20 na otwarciu wtorkowej sesji wzrósł o 0,81 proc., do 2.726,66 pkt. Na zamknięciu notowań indeks zyskał 0,85 proc. i wyniósł 2.727,96 pkt.

Niekwestionowanym liderem wzrostów był Petrolinvest. Papiery spółki podrożały o 88,9 proc. do 9,5 zł po tym, jak spółka poinformowała o wysokim prawdopodobieństwie odkrycia bardzo dużego złoża ropy naftowej w Kazachstanie.

Ten pozytywny sentyment przełożył się na notowania KOV, którego kurs wzrósł o 12,5 proc., do 1,89 zł.

We wtorek wyniki za 2010 rok podał bank Millennium. Zysk netto grupy w minionym roku wyniósł 326 mln zł. Według wyliczeń PAP, w samym IV kwartale zysk wyniósł 112 mln zł i był znacznie wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 75 mln zł. W efekcie na koniec sesji kurs akcji spółki wzrósł o 6,21 proc., do 5,3 zł.

Zwyżkami rozpoczęły się również wtorkowe notowania w USA. Na otwarciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,40 proc., do 11.938,9 pkt, a Nasdaq Comp. wzrósł o 0,65 proc., do 2.717,7 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,61 proc., do 1.293,9 pkt. (PAP)

morb/ ana/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)