Notowania

wiadomości
13.07.2012 08:14

W piątek pierwsi klienci niewypłacalnego biura wrócą do Polski

W piątek w godzinach popołudniowych pierwsi turyści, klienci niewypłacalnego biura podróży Alba Tour z Poznania, odlecą z Egiptu do Polski. Za ich lot zapłaci wielkopolski samorząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

W piątek w godzinach popołudniowych pierwsi turyści, klienci niewypłacalnego biura podróży Alba Tour z Poznania, odlecą z Egiptu do Polski. Za ich lot zapłaci wielkopolski samorząd.

Do Polski wrócą również ci klienci biura, którzy mieli wypoczywać jeszcze tydzień. W sumie do kraju przyleci ok. 300 osób.

O godzinie 9 w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu zaplanowana jest konferencja prasowa z udziałem marszałka województwa wielkopolskiego na ten temat.

Jak poinformował w piątek PAP prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Tomasz Wiktor, pierwsze dwa samoloty z Egiptu odlecą w piątek o godz. 17.50.

"To będą wyloty z Hurghady do Warszawy i do Katowic; wrócą nimi klienci, którzy właśnie skończyli wypoczynek, a także ci, których powrót był planowany na 20 lipca. W sobotę o godz. 10.05 z Sharm El Sheikh do Warszawy polecą turyści, którzy mieli wracać jutro i 21 lipca" - powiedział.

Jak wyjaśnił, samorząd potwierdził u przewoźnika, że jest w stanie pokryć koszty za te loty. Później o ich zwrot będzie występować do ubezpieczyciela i do biura podróży.

W czwartek urząd marszałkowski poinformował, że ściąga do Polski około 300 turystów przebywających na wakacjach w Egipcie. Jak podano, biuro podróży Alba Tour, które miało zapewnić ich przelot do Polski, nie jest w stanie za to zapłacić.

Późnym wieczorem biuro podróży poinformowało, że zawiesiło swoją działalność i w najbliższym czasie nie będą realizowane kolejne wyjazdy.

Strona internetowa Alba Tour została wyłączona, niemożliwe są rezerwacje wycieczek. Wcześniej za jej pośrednictwem można było znaleźć oferty wylotów m.in. na Dominikanę, Kubę, do Brazylii, Meksyku i Kenii. Jeszcze w czwartek wieczorem na stronie widniały oferty dotyczące piątkowego wylotu z Warszawy i Katowic do Egiptu. (PAP)

rpo/ pad/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz