Notowania

wiadomości
30.08.2011 18:56

W Podlaskiem 11 kandydatów do Senatu

Jedenastu kandydatów na trzech senatorów z województwa podlaskiego, zarejestrowała do godz. 19 we wtorek Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jedenastu kandydatów na trzech senatorów z województwa podlaskiego, zarejestrowała do godz. 19 we wtorek Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku.

Po trzech kandydatów, po jednym w każdym z trzech okręgów w województwie, zarejestrowały: PiS i PSL.

Prawo i Sprawiedliwość stawia na dwóch obecnych senatorów, Bohdana Paszkowskiego i Jana Dobrzyńskiego oraz prezesa Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego Marka Zagórskiego.

PSL postawiło na samorządowców: Mieczysława Bagińskiego i Mikołaja Janowskiego oraz Wiesława Żylińskiego.

Platforma Obywatelska zarejestrowała dwóch kandydatów. Są to, zastępca prezydenta Białegostoku Tadeusz Arłukowicz oraz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku Adam Sieńko. PO nie ma kandydata w okręgu południowo-wschodnim, w którym startuje - z własnego komitetu wyborczego - były premier Włodzimierz Cimoszewicz.

Kolejnymi kandydatem niezależnymi są Leszek Lewoc, startujący w okręgu obejmującym północno-zachodnią część województwa oraz Andrzej Grabowski z Komitetu Ligi Obrony Suwerenności, który startuje z okręgu obejmującego miasto Białystok.

Swoich kandydatów nie zarejestrował dotąd SLD.(PAP)

rof/ bur/ la/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz