Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W połowie maja możliwa audiencja prezydenta u papieża

0
Podziel się

W połowie maja możliwa jest audiencja
prezydenta Lecha Kaczyńskiego u papieża Benedykta XVI -
dowiedziała się w poniedziałek PAP ze źródeł zbliżonych do Pałacu
Prezydenckiego.

bEiYWwJh

W połowie maja możliwa jest audiencja prezydenta Lecha Kaczyńskiego u papieża Benedykta XVI - dowiedziała się w poniedziałek PAP ze źródeł zbliżonych do Pałacu Prezydenckiego.

Do wizyty we Włoszech ma dojść w dniach 18-19 maja. Lech Kaczyński weźmie udział w obchodach 65. rocznicy bitwy pod Monte Cassino, spotka się też z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano.

Ze źródeł w Pałacu Prezydenckim PAP dowiedziała się, że trwają też uzgodnienia dotyczące możliwej w tym terminie audiencji u papieża Benedykta XVI. Sprawa nie jest jednak ostatecznie przesądzona.

bEiYWwJj

Do pierwszej audiencji pary prezydenckiej doszło w styczniu 2006 roku - kiedy to prezydent udał się ze swoją pierwszą wizytą zagraniczną właśnie do Watykanu i Włoch.

W maju 2006 roku prezydent spotkał się z papieżem podczas pielgrzymki Benedykta XVI do Polski. Papież złożył wówczas wizytę w Pałacu Prezydenckim.

W kwietniu 2007 roku Lech Kaczyński brał udział w ceremonii zakończenia etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Również przy tej okazji doszło do spotkania z Benedyktem XVI.

Z kolei w czerwcu 2007 roku po uroczystości kanonizacji bernardyna Szymona z Lipnicy, papież Benedykt XVI przyjął prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką Marią. (PAP)

bEiYWwJp

ann/ eaw/ mok/ mow/

bEiYWwJK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)