Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W poniedziałek ogłoszenia w prasie ws. stoczniowych przetargów

0
Podziel się

W poniedziałek ukażą się ogłoszenia w prasie, przypominające o przetargach
na sprzedaż części majątku stoczni Gdynia, które nie znalazły w ubiegłym roku nabywców -
poinformował PAP zarządca kompensacji Roman Nojszewski. Przetargi mają się odbyć 15 września.

bEgOqrQR

W poniedziałek ukażą się ogłoszenia w prasie, przypominające o przetargach na sprzedaż części majątku stoczni Gdynia, które nie znalazły w ubiegłym roku nabywców - poinformował PAP zarządca kompensacji Roman Nojszewski. Przetargi mają się odbyć 15 września.

Nojszewski wyjaśnił, że poniedziałkowe ogłoszenia będą dotyczyły sprzedaży: dużego doku, budynku administracyjnego z zapleczem magazynowym, drogi asfaltowej dla ciężkiego transportu, bocznicy kolejowej, terenów po byłej elektrociepłowni oraz ośrodka wypoczynkowego Wieżyca. Łączna cena sprzedaży tych nieruchomości to ok. 140 mln zł.

Ogłoszenia będą zawierały także informacje o sprzedaży majątku ruchomego. Chodzi m.in. o prawa autorskie do projektów kilkunastu statków oraz materiały, m.in. blachy i rury.

bEgOqrQT

Zarządca kompensacji przypomniał, że takie ogłoszenia ukazały się już pod koniec maja. Poniedziałkowe informacje - jak zaznaczył Nojszewski - mają przypomnieć zainteresowanym inwestorom, iż 6 września mija termin na składanie oświadczeń rejestracyjnych i wpłatę wadium.

Ocenił, że inwestorzy wykazują duże zainteresowanie kupnem wystawionych w przetargach części majątku stoczni Gdynia.

W wyniku przeprowadzonych w ubiegłym roku przetargów i aukcji nabywców znalazło 25 z 37 pakietów majątku stoczni Gdynia. Na przeprowadzenie kolejnych licytacji aktywów zakładów w Gdyni i Szczecinie zgodziła się pod koniec kwietnia Komisja Europejska.

Sprzedaż stoczniowych aktywów odbywa się zgodnie z tzw. specustawą stoczniową oraz wymogami Komisji Europejskiej. Części majątku stoczni mają być sprzedane w otwartych, nieograniczonych przetargach, a o wyłonieniu zwycięzcy decydować będzie najwyższa cena.

bEgOqrQZ

6 listopada 2008 r. Komisja Europejska uznała, że udzielona zakładom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna jest nielegalna. Zgodnie z planem uzgodnionym z KE, podzielony na części majątek stoczni został wystawiony na sprzedaż, a pracownicy zwolnieni. Szczegóły związane z wyprzedażą majątku zostały zawarte w tzw. specustawie stoczniowej. (PAP)

dol/ mki/ jra/

bEgOqrRu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)