Notowania

wiadomości
26.05.2013 11:50

W Poznaniu powstają nowe rozwiązania dla marketingu

Wyjątkowy budzik, który każdego nauczy punktualności, oraz rozwiązanie zmieniające naukę w przyjemną grę - nad takimi m.in. projektami pracują w Poznaniu uczestnicy Startup Sprint Marketing.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wyjątkowy budzik, który każdego nauczy punktualności, oraz rozwiązanie zmieniające naukę w przyjemną grę - nad takimi m.in. projektami pracują w Poznaniu uczestnicy Startup Sprint Marketing.

W trakcie trwającego przez cały weekend wydarzenia powstają projekty, które w nietuzinkowy sposób pozwalają promować produkty i usługi.

Startup Sprint to cykl trzydniowych wydarzeń, w trakcie których uczestnicy pracują nad swoimi pomysłami, tworząc gotowe prototypy i weryfikując ich szanse na komercyjny sukces. Twórcom startupów pomagają eksperci; pomagają oni zweryfikować pomysły i podpowiadają, jak je ulepszyć.

Jak powiedziała w imieniu organizatorów wydarzenia Monika Synoradzka, wśród kilkunastu rozwiązań, nad którymi do niedzieli w kilkuosobowych zespołach pracują uczestnicy Startup Sprint, jest m.in. budzik, który nauczy każdego punktualnego wstawania i może być wykorzystany marketingowo.

"Gdy wstajemy o czasie - dostajemy punkty. Za drzemkę punkty są odejmowane. Wszystkie punkty można wymieniać na upominki. Budzik może być wykorzystany, jako narzędzie marketingowe m.in. przez sieci kawiarni lub producentów przekąsek" - powiedziała Synoradzka.

W Poznaniu opracowywane są też pomysły na platformę internetową zmieniającą edukację w przyjemną grę, co minimalizuje czas poświęcany na naukę a maksymalizuje efekty, czy też serwis umożliwiający automatyczne tworzenie layoutów dla stron firmowych w mediach społecznościowych w oparciu o już istniejącą grafikę. Powstaje też system reklamowy dla właścicieli stron internetowych, umożliwiający bezpłatne promowanie stron. Wybrane najlepsze projekty zostaną nagrodzone w niedzielę.

W poprzednich edycjach uczestnicy imprezy opracowywali rozwiązania m.in. dla branży finansowej, turystycznej i edukacyjnej. (PAP)

rpo/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz