Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Poznaniu stan alarmowy przekroczony o 207 cm

0
Podziel się

Poziom 657 cm osiągnęła w niedzielę ok. południa Warta w Poznaniu. Rzeka
przekroczyła o 207 cm stan alarmowy i przybiera w tempie ok. 1 cm na godzinę. Spodziewany
maksymalny stan Warty w Poznaniu to ok. 660 cm.

bEgDnQet

Poziom 657 cm osiągnęła w niedzielę ok. południa Warta w Poznaniu. Rzeka przekroczyła o 207 cm stan alarmowy i przybiera w tempie ok. 1 cm na godzinę. Spodziewany maksymalny stan Warty w Poznaniu to ok. 660 cm.

Jak powiedział w niedzielę PAP Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego, zgodnie z prognozami kulminacja fali na Warcie osiąga w weekend w Poznaniu swój maksymalny stan.

"Mimo, że obserwowane są wzrosty na rzece w Poznaniu, to jednak ich dynamika nie jest duża. Sytuacja powodziowa jest stabilna. Wyłączone z ruchu zostały ulice w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Na terenie powiatu poznańskiego również nie odnotowuje się większych utrudnień w ruchu" - poinformował Stube.

bEgDnQev

Jak dodał, spada i stabilizuje się stan górnej Warty. W Kole zanotowano odczyt niższy o 13 centymetrów niż w sobotę. Również w Koninie poziom lustra wody uległ obniżeniu do 574 cm. Maksymalnie wodowskazy na tym odcinku rzeki wykazywały 610 cm. Na Prośnie woda opada w tempie od 15 do 23 cm na dobę.

Zakończone w sobotę prace związane z rozkopaniem krótkiego odcinka wału od strony polderu Golina, dochodzącego do autostrady pozwoliły na kontrolowany zrzut wody z polderu do koryta Warty. Woda, która jeszcze w piątek niebezpiecznie podchodziła do korony jezdni autostrady, od soboty wyraźnie opada i nie stwarza zagrożenia dla kierowców przejeżdżających A2.

Od sobotniego popołudnia na zbiorniku Jeziorsko utrzymywany jest zmniejszony zrzut wody. Decyzją wojewody zrzut ze zbiornika wynosi 270 m sześc. na sekundę. Obecnie dopływ do akwenu wynosi 238 m sześc. na sekundę. (PAP)

rpo/ mag/

bEgDnQeW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)