Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Poznaniu stan alarmowy przekroczony o 209 cm

0
Podziel się

Poziom 659 cm osiągnęła w niedzielę po południu Warta w Poznaniu. Rzeka
przekroczyła o 209 cm stan alarmowy i przybiera w tempie ok. 1 cm na godzinę. Spodziewany
maksymalny stan Warty w Poznaniu ma przekroczyć 660 cm.

bEgeRRVN

Poziom 659 cm osiągnęła w niedzielę po południu Warta w Poznaniu. Rzeka przekroczyła o 209 cm stan alarmowy i przybiera w tempie ok. 1 cm na godzinę. Spodziewany maksymalny stan Warty w Poznaniu ma przekroczyć 660 cm.

Jak powiedział w niedzielę PAP Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego, mimo przyrostu poziomu wody, sytuacja powodziowa jest stabilna.

W mieście w okolicach lewego brzegu Warty, przy ul. Droga Dębińska i Zagórze występują utrudnienia w ruchu z powodu wybijających studzienek kanalizacyjnych. Podtopiona jest ul.Starołęcka, Droga Dębińska, i stanice klubów sportowych na lewym brzegu Warty.

bEgeRRVP

Według informacji służb wojewody spada i stabilizuje się stan górnej Warty. W Kole zanotowano odczyt niższy o 13 centymetrów niż w sobotę. Również w Koninie poziom lustra wody uległ obniżeniu do 574 cm. Maksymalnie wodowskazy na tym odcinku rzeki wykazywały 610 cm. Na Prośnie woda opada w tempie od 15 do 23 cm na dobę.

W okolicach Poznania w Śremie stan wody od soboty utrzymuje się na poziomie 565 cm (stan alarmowy przekroczony o 115 cm). Przez ostatnie 24 godziny w Obornikach leżących za Poznaniem odnotowano wzrost stanu wody o 39 cm. Obecnie wynosi 677 cm (stan alarmowy przekroczony o 207 cm). We Wronkach Warta wzrosła o 40 cm. Aktualnie jej stan wynosi 600 cm (stan alarmowy przekroczony o 180 cm). Niewielkie wzrosty odnotowano na Noteci w Białośliwiu oraz na rzecze Orla w Korzeńsku.

Wojewoda Wielkopolski postanowił o obniżeniu od godziny 18-tej w niedziele zrzutu wody ze zbiornika Jeziorsko o 20 m sześc. na sekundę. Obecnie woda spływa ze zbiornika z szybkością 270 m sześc. na sekundę. Obniżenie zrzutu spowoduje zmniejszenie poziomu fali na Warcie. (PAP)

kpr/ abe/

bEgeRRWq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)