Notowania

poznań
22.08.2010 13:36

W Poznaniu zabrzmiało "Shape of My Heart" Stinga na 150 gitar

Około 150 gitarzystów zagrało w niedzielę pod poznańskim Ratuszem utwór Stinga "Shape of My Heart". Happening odbył się w ramach trwającego w Poznaniu Festiwalu Polska Akademia Gitary.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Około 150 gitarzystów zagrało w niedzielę pod poznańskim Ratuszem utwór Stinga "Shape of My Heart". Happening odbył się w ramach trwającego w Poznaniu Festiwalu Polska Akademia Gitary. *

Wybór granego utworu był nieprzypadkowy, Sting przyjedzie do Poznania we wrześniu i da koncert przy okazji otwarcia Stadionu Miejskiego.

W niedzielę we wspólnym graniu brały udział m.in. kilkuletnie dzieci a także bardzo dojrzali gitarzyści. Uczestnicy przyjechali z całej Wielkopolski a także z sąsiednich województw.

"Chcemy w ten sposób zachęcić ludzi do wspólnego grania na gitarze. Nie bijemy żadnych rekordów, chodzi nam raczej o zabawę i edukację. Zachętą do uczenia się i do wspólnej zabawy były bilety na koncert Stinga rozlosowane wśród aktywnych uczestników z gitarami" - powiedział PAP dyrektor festiwalu Przemysław Kieliszewski.

Jak przyznał, utwór Stinga jest trudniejszy np. od "Hey Joe" Jimi'ego Hendrixa granego w trakcie wrocławskiego bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa.

"To rzeczywiście jest może ciut trudniejsze, ale uczyliśmy poznaniaków przez pięć tygodni grania na gitarze i grania +Shape Of My Heart+. Lekcji udzielał mistrz gitary Robert Horna, chwyty gitarowe były drukowane w lokalnej prasie a pliki wideo z lekcjami można było znaleźć w internecie" - dodał.

Festiwal Polska Akademia Gitary trwa od 10 sierpnia. W jego ramach przygotowano łącznie 40 koncertów, których można wysłuchać m.in. w Poznaniu, Pniewach, Szamotułach, Turku, Gołuchowie, Gnieźnie i Jarocinie.

Wydarzeniem muzycznym festiwalu ma być zaplanowany na 24 sierpnia koncert dedykowany 30. rocznicy NSZZ "Solidarność", w wykonaniu laureatów X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który odbył się w 1980 roku: Dang Thai Sona i Ewy Pobłockiej. (PAP)

rpo/ wkr/

Tagi: poznań, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz